Wpis z mikrobloga

Muszę kupić mieszkanie. Mam trochę pieniędzy. Ale nie znam się na mieszkaniach, zagadnieniach budowlanych, prawnych itp. To dla mnie wszystko czarna magia. Znam się na komputerach więc tym się zajmuje. Jestem też chory psychicznie. Mam silne lęki, chory perfekcjonizm i ogromne problemy z podejmowaniem decyzji. Myślę, że kwalifikuję się na diagnozę zaburzeń osobowości, ADHD i/lub zaburzeń spektrum autyzmu. Jestem całkowicie sam, nie mam żadnej rodziny (włącznie z rodzicami) do której mógłbym się zwrócić o wsparcie. Szukam kogoś, kto by nie pomógł jakoś radą. Kiedyś pytałem pracowników socjalnych przy szpitalu psychiatrycznym to mnie zbyli. Najwyraźniej jak mam pieniądze i pracuje to magicznie powinienem sobie radzić ze wszystkim, taka była ich logika. Jestem w stanie uczciwie zapłacić takiej osobie. Czy ktoś zna taką osobę lub taka jest, albo ma jakąś inną radę?
#przegryw #przegrywpo30tce #depresja #autyzm #adhd #nieruchomosci #mieszkanie #psychologia #psychiatria
  • 21
@blargotron: Cudowni polscy pośrednicy nieruchomości zapewnią ci dobrą usługę w uczciwej cenie i zagwarantuja bezpieczeństwo całej transakcji. Wal do nich jak w dym mordo, mówię ci. Może fajny dom na rzece kupisz?
@1624294678: Ale na co mi doradca kredytowy jak nie będę brał kredytu? Oni się zajmują innymi sprawami?
@maersk: Nie ma leków leczących żadne z wymienionych zaburzeń. Doraźnie biorę alprazolam na napady lęku i doksepine na sen. Leczyłem się latami psychiatrycznie i brałem jakieś 20-parę rożnych leków (w tym wszystkie rodzaje antydepresantów poza MAOi) bez żadnych (pozytywnych) skutków, pomijając te co brałem na sen (wcześniej kwetiapina, zolpidem i zopiklon) i ten
@arsze_nick: Jeżeli pytasz o jakieś orzeczenie to nie, nie mam. Nie umiał bym tego załatwić nawet przez moje zaburzenia. Pytałem o to raz psychiatrę to powiedział, że mam sobie w Internecie znaleźć. Mieszkam w ruderze, którą wynajmuję. Nie znam się na mieszkaniach komunalnych, socjalnych i TBS, nie wiem. Mam wrażenie, że nie znam się na niczym "życiowym". Ja chcę mieć swoje lokum, chcę, aby mi dali wreszcie spokój, a nie, że
Trochę daleko odemnie, na odległość mogę Ci napisać tyle żebyś sprawdził dokładnie księgę wieczystą, można przez net, dział 3 i 4 mówią o zabezpieczeniach, jezli bedzies,kipowac na kredyt to w banki sprawdza mieszkanie pod tym kątem, jak za gotówkę to daj znać może coś pomogę
@blargotron: Jak masz kasę to wybierz sobie mieszkanie które ci się podoba z jakiejś agencji nieruchomości i oni załatwią wszystko za ciebie. Powiesz pośrednikowi że nie masz czasu na załatwiianie papierologii i on się tym zajmie.
@blargotron: rozumiem Cię, też mam alergię na nieruchy, bo słabo się znam i za dużo z tym związane "roboty", spotkania, oglądania, umawiania się itd. Z oczywistych względów nie pomogę, ale nie jesteś sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tang64: Dzieki. Nie wiem jak normicy sobie dają radę. Chyba bo mają rodzinę do pomocy i mają #!$%@? kiedy ja myślę o wszystkich sposobach na jakie mogę być oszukany. W Polsce z tym gorzej bo tu każdy chce każdego #!$%@?, a inni zamiast krytykować takie zachowania to nazywają to "zaradnością".
@blargotron: No to wybieraj mieszkanie które jest podpięte pod agencję, dzwoń, mów żeby chłop wszystko sam ogarnął ty tylko kase przelewasz, odbierasz klucze, podpis u notariusza i siemano. Chałupa to towar jak każdy inny, to nie jakieś przejęcie milionowej firmy czy taniec towarzyski.
@choopin: Dzisiaj widziałem ogłoszenie z agencji i #!$%@? sobie życzyli podpisania umowy zanim pokażą. xD OK bo w teorii agencja ma jakiś obowiązek sprawdzić stan prawny, tak? Ja mam problem bo nie wiem na co się zdecydować i nie chodzi już o oszustwa tylko nie znam się i mogę kupić jakieś gówno z którym tak zostanę.