Wpis z mikrobloga

@Aokx: mysle, ze akurat moze byc to spoko opcja. Odkladajac ideologie na bok - cale zycie jadlem TYLKO miecho bo wege potrawy to pedal. Pewnego dnia otworzylem sie troche i uznalem, ze zycie ma wiele smakow, nie wszystkie musza mi pasowac, ale warto je chociaz sprawdzic. W w knajpie zamiast schabowego zaczalem zamawiac rozne potrawy, w tym wegetarianskie i sie okazalo, ze potrafia byc calkiem smaczne. O ile nie jestem dzisiaj
Tu chodzi o obiady w stołówce, a postne jedzenie to często ryba z patelni. Polska kuchnia obecnie to głównie tłuste mięso i dobrze żeby ktoś pokazał inną drogę, gdy rodzice może nie potrafią. Później jest narzekanie niektórych, że "rodzice tak mnie wychowali, dlatego jestem gruby", a jak szkoła miałaby to zmienić, to REEEEE KOMUNIS! LEWACTFO!
poza tym teraz hihi haha ale jak w korpo rzucą jabłka w środę to do 10 ich już nie ma bo się rzucacie jak szczerbaty na suchary :F


@mateosz_inbecki: ludzie rzucają się na darmowe rzeczy?
Niesamowite
ale macie pojęcie, że w większości stołówek, przedszkoli, żłobków piątek jest wege albo prawie wege (znaczy jest ryba)? Tak było jeszcze kiedy ja chodziłem do podstawówki. Post postem, ale akurat jeden dzień bez mięs to dobry pomysł, a że się zgrywa z piątkowymi czarami katolików, to chyba nawet lepiej, bo przynajmniej miauczeć nie będą?


@missioncritical: pierwsza zasada współżycia z różnymi wyzwaniamia.
NIGDY nie idź im na rękę pod żadnym pozorem
Wytłumaczysz
Za to spójrzmy na to z drugiej strony, jakie to w duchu katolickim. Szkoła dołoży wszelkich starań, by dzieci mięsa nie jadły w piątki postne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aokx To najlepiej pokazuje, jak wiesiek z piździchowa wyobraża sobie Warszawiaka. Przy czym i tak półdebil nie mógł wytrzymać i próbuje tam wcisnąć kościółkowe zwyczaje, bo pisowiec by się zesrał na rzadko bez tego.
O NIEEEEE, TYLKO NIE NALEŚNIKI Z NUTELLĄ BEZ BOCZKU!


2024 rok, a ludzie posiadający zdolność shitpostowania w internecie, mają ból dupy, że nie do każdego dania musi być dodane mięso xD PEDAŁY, PRZESTAŃCIE ŻREĆ CZIPSY, BO NIE MAJOM MIENSA!!


@Ranger: Ciebie to jeszcze ta wóda ze wczoraj trzyma
podstępne wprowadzenie postu piątkowego bo jak zjesz wtedy mięsko to pan Jezusek dostaje czkawki


@D00D00: o #!$%@?, nigdy tak o tym nie myślałem, że kościół promował wegetarianizm / weganizm zanim to było modne xD
@D00D00: A najlepsze oburzenie prawicowo-chrześcijańskich skandalistów, że wprowadzać chcą ideologię i jakieś wymysły xDD

Przecież wege = post ale by to zrozumieć trzeba miećdr hab