Wpis z mikrobloga

@Rad-X: ale czy tu rozumiesz, że te "wege piątki" praktycznie już są z nami od kiedy ja pamiętam? To przynajmniej 20 lat


@missioncritical: oho, już użyłeś argumentu "tradycja" o którym przestrzegałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak będzie dowolny dzień, to oczywiście będzie to piątek bo wiecie ludzie, tradycja i kościółek każe, hehe, wszyscy będziemy zadowoleni.
Spadajcie z nimi. Udostępnijcie wege menu w każdy dzień i dajcie
@Pawery1: @D00D00 @Aokx nie zebym bronil tego pisiora, ale on zaproponował, żeby w piątek ALTERNATYWĄ było jedzenie wegańskie, a nie - ze zakaz jedzenia mięsia. Wiec co w tym zlego, zeby mlodzi zobaczyli rozne opcje zywieniowe


@naganiaczherculesa: to nie można alternatywy zapewnić w każdy dzień? Taki to problem? ;)
akurat wszystkim wyszłoby to na dobre 8)


@mateosz_inbecki: czemu miałoby wyjść na dobre? Na ogół znacznie lepsza jest dieta bogata we wszystkie potrzebne witaminy. Pozbawianie posiłków witaminy B12, niezbędnej dla rozwoju dziecka, ciężko nazwać "wyjściem na dobre", a nawet tego nie uzasadniasz.

Z drugiej strony, dieta wyłącznie mięsna jest dietą eliminacyjną, która pomaga wykryć wiele alergii pokarmowych. Też uważasz, że by to wszystkim wyszło na dobre, czy ten pomysł już się
@Aokx: post w piątek - piękna, zdrowa, długoletnia katolicka tradycja
wege piątki - lewactwo, zamordyzm, zła łunia, będziemy jeść robale, nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy
@Wap30: nie chce mi się tu pisać rozprawki, generalnie odżywiania nie da się sprowadzić do wymiernej ilości witamin czy makro jako wyznacznika zdrowej diety co uparcie sugerujesz - gdyby tak było to jak pisałem wyżej, możesz jeść witaminy na śniadanie obiad i kolację w formie tabletek i opisać czy czujesz się lepiej
@Wap30: Z tego samego powodu, dla którego nie karmi się ludzi roztworem glukozy z garścią witamin - by dieta była bardziej urozmaicona, posiłek lżejszy, łatwiejszy i szybszy do strawienia, flora bakteryjna zdrowsza, a ciało miało więcej czasu na procesy naprawcze. Ponadto mięso trawi się bardzo długo i powoduje mikro stany zapalne w organizmie.

Zagłęb się w temat to dowiesz się wielu ciekawszych rzeczy o odżywianiu i nie będziesz głupio pytał jaki
@Aokx: Bardzo dobra inicjatywa. Mam nadzieję, że będą też keto-czwartki i mięsne wtorki, bo wegetarianie przecież też muszą poznać inne możliwości odżywiania się.