Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #pracait #pracbaza #kryzysit

2017 rok, rozmowa kilku fizoli: Spawacz, Tynkarz, Glazurnik, Hydraulik, Brukarz

- wy słyszeliście ile ten cały programista zarabia? 17 000zł brutto na Umowie o Prace, oni tam jeszcze mają te zniżki podatkowe, to prawie 12 000zł na rękę

- o kurde stary, kosmiczne stawki, ja to w swoim biznesie wyciągam 7000 - 8000zł na czysto w dobry miesiąc

- racja, w cholerę zazdroszcze, mogliśmy się uczyć informatyki, a tak to o takiej kasie możemy tylko pomarzyć


2024 rok, rozmowa kilku fizoli: Spawacz, Tynkarz, Glazurnik, Hydraulik, Brukarz:

- wy słyszeliście ile ten cały programista zarabia? 21 000zł brutto na Umowie o Prace, nie dość że gość po studiach, ciągle się uczy to jeszcze taką śmieciową stawkę dostaje. Ile to będzie na rękę, z 14 000zł?

- hehe cioty, przecież przez tą inflacje to 14 000zł obecnie to jak 5000zł pare lat temu

- o kurde stary, to jakieś przegrywy życiowe totalne, ja to w swoim biznesie teraz za samą robociznę biorę 8000 - 10 000 za cały tydzień pracy. Na czysto miesięcznie wychodzę 30 000 - 40 000, terminy na pół roku do przodu i brakuje ludzi do roboty, musze zatrudniać.

- bekę mam z tych całych informatyków, najpierw prześladowani w szkole za bycie nerdem a potem w dorosłym życiu gówno mają z tej swojej nauki, mieszkają w dużych miastach i nie dość, że płacą kosmiczne raty kredytu czy najmu to jeszcze gówno zarabiają.

- no dokładnie, ja nie musze się pchać do centrum, obsługuje ludzi z pobliskich wsi, max 15-20 min i jestem na miejscu, zero stania w korkach. Sobie postawiłem domek na wsi 50km od miasta, po znajomościach zapłaciłem mniej za materiały, troche chaty ze znajomym wykończyłem i 160m2 udało się postawić za 600 000

- chłopie, oni za te 600 000 to kupują kawalerki 40m2 a bankowi muszą oddać ponad milion

- nie no stary w to nie uwierzę, jak można mieszkać w 40m2, toż to kurnik ma większy metraż

a jeszcze słyszałem że teraz ta sztuczna inteligencja ich zastępuje i tracą pracę, idą na bezrobocie na pół roku i mimo kwalifikacji nikt ich nie chce przyjąć i muszą schodzić ze stawek

- a to frajerzy, ja co roku podbijam stawkę za robociznę o 20-30zl za godzinę conajmniej, inflacja te sprawy, życie coraz droższe

- mogli się frajerzy uczyć jak my, prawdziwego fizycznego fachu. Zawsze mówiłem, że facet siedzący przed komputerem to strasznie niemęskie i prawdziwej kasy z tego nie ma. Tak robią tylko nieudacznicy, co nie potrafią wyżywić rodziny


Wiem, że wielu z was powie że bait, ale przysięgam że dwie podobne rozmowy słyszałem w danych latach. Fizole się z was śmieją, mają znacznie więcej kasy ze swoich działalności
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #p...

źródło: senior

Pobierz
  • 6