Wpis z mikrobloga

Mam taki problem z dziwiekiem, ktory niesie sie z wentylacji. Doslownie slysze wszystko dosc wyraznie co sasiad (nie wiem z ktorego pietra) mowi itp, przyklad jak to slychac macie w linku. Jest to dzwiek z mojej wentylacji w kuchni, ktora jest polaczona z salonem i serio to slysze siedzac na kanapie... Znajoma, ktora siedzi w budowlance powiedziala mi, ze to temat do dewelopera poniewaz najprawdopodobniej ktos mi sie wbil w moj kanal wentylacyjny (slysze tylko tego jednego sasiada). Napisalem reklamacje do dewelopera i dostalem odmowe.. tak, kratka bedzie stanowic taka bariere, ze tego dzwieku nie bedzie XD Co z tym moge dalej zrobic?

https://imgur.com/a/Pr4wCI4

"Szanowny Panie,


na podstawie analizy opisu zgłoszenia oraz załączonej dokumentacji zdjęciowej z przykrością informujemy, że zgłoszenie nie spełnia przesłanek o wadzie na podstawie przepisów o rękojmi Kodeksu Cywilnego.


W tym miejscu pragniemy zaznaczyć, że Deweloper nie ma wpływu na na sposób wykonania prac aranżacyjnych w lokalach ani na zakres zmian w lokalach realizowanych przez Nabywców oraz na wpływ tych prac na zmiany parametrów izolacyjnych budynku oraz na skalę przenoszenia dźwięków i hałasów z sąsiednich lokali mieszkalnych.


Ponadto, pragniemy zaznaczyć, iż ujęty na filmie kruciec wentylacji bytowej nie został zakończony deweloperską kratką wentylacyjną, która poza funkcją regulacji przepływu powietrza może stanowić barierę akustyczną."


#nieruchomosci #deweloperka #budujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie
  • 23
@czuczupikczu: o #!$%@? xD no i jak ty slyszysz tego sasiada, to on chyba ciebie tez. Ja bym krzyknal w ta wentylacje "morda!" W godzinach w ktorych odpoczywam. Ewentualnie wloz tam glosnik z jakimis placzacymi dziecmi z yt albo polskimi kabaretami - sasiad sam wyciszy.

A tak serio - ladnie #!$%@?, nie zazdroszcze
@Wychwalany: pojecia nie mam, ale mam 4 pietra w bloku i tylko tego goscia slysze.

@Fiodooor Tu nie chodzi o dzieci, bo jak mowie - tylko to mieszkanie slysze, jakby bylo jakies dziwne polaczenie...

Znajoma mowila, ze przy reklamacji deweloper musi kogos wyslac do sprawdzenia jakas sonda jak wyglada wentylacja, ale jak widac dew calkowicie umywa rece.
@czuczupikczu: to sa nowe mieszkania? jesli on ma puste pomieszczenie to niesie dźwięk duzo mocniej. Kratka idealnie nie wyciszy, z reszta nie widze zebys mial mozliwosc ja tam wstawic. Mówimy o kratce systemowej od wentylacji a nie o takiej kratce z dziurkami za 5 zł. Jesli jej nie wstawisz to bedziesz mial problemy z zarzadca bo jej brak zaburza wentylacje w calym pionie. Ja swoja kratke zabudowałem meblami, one daja dodatkowe
@czuczupikczu: Akurat to, czy kratka jest "deweloperska" czy nie, wbrew pozorom ma znaczenie. W takim sensie, że ta która była tam pierwotnie zamontowana prawdopodobnie zapewnia dokładnie taki przepływ, jaki był zaplanowany w Waszym projekcie wspólnej wentylacji mechanicznej. Jeśli w którymś z mieszkań taka kratka zostanie zdemontowana lub zastąpiona inną, która pozwala na przepływ większy, to będzie to miało wpływ na działanie wentylacji w innych mieszkaniach - takie naczynia połączone, bo wentylator
selenita66 - @czuczupikczu: Akurat to, czy kratka jest "deweloperska" czy nie, wbrew ...

źródło: Tlumik-akustyczny-z-regulacja-oe125-przepustnica

Pobierz
@selenita66: wszystko pieknie wyjasnione.

Tylko z tym brakiem kratki i zaburzaniem pracy to sa przeglady i sprawdzaja czy kratki sa na swoim miejscu plus robia przeglad gdy sasiad narzeka ze wentylacja zle mu dziala. wiec lepiej ta kratke miec dla swietego spokoju
@Wychwalany: Te przeglądy kominiarskie to niestety często fikcja. Ostatnio samemu musiałem nakłonić sąsiada do zdemontowania jego elektrycznego wentylatorka, który sobie zamontował w łazience i który radośnie dmuchał jego zapachy do innych mieszkań. Chwilę wcześniej był przegląd i miał klepnięte, że wszystko OK.
@selenita66 to samo u kolegi w jakims nowym bloku jeden z sąsiadów podpiął okap do komina wentylacyjnego i sobie dmuchał smród smażonej cebuli do wszystkich mieszkań w sąsiedztwie, to połowa sąsiadów (w tym mój kolega) szczelnie pozaklejali wszytskie kanały wentylacyjne w domu i tak sobie już mieszkają któryś rok xD

Nie wiem jak dbają o wentylację w domu i kiedy wyjdzie grzyb ale takie uroki bloków i sąsiadów ( ͡º ͜