Wpis z mikrobloga

Mam taki problem z dziwiekiem, ktory niesie sie z wentylacji. Doslownie slysze wszystko dosc wyraznie co sasiad (nie wiem z ktorego pietra) mowi itp, przyklad jak to slychac macie w linku. Jest to dzwiek z mojej wentylacji w kuchni, ktora jest polaczona z salonem i serio to slysze siedzac na kanapie... Znajoma, ktora siedzi w budowlance powiedziala mi, ze to temat do dewelopera poniewaz najprawdopodobniej ktos mi sie wbil w moj kanal wentylacyjny (slysze tylko tego jednego sasiada). Napisalem reklamacje do dewelopera i dostalem odmowe.. tak, kratka bedzie stanowic taka bariere, ze tego dzwieku nie bedzie XD Co z tym moge dalej zrobic?

https://imgur.com/a/Pr4wCI4

"Szanowny Panie,


na podstawie analizy opisu zgłoszenia oraz załączonej dokumentacji zdjęciowej z przykrością informujemy, że zgłoszenie nie spełnia przesłanek o wadzie na podstawie przepisów o rękojmi Kodeksu Cywilnego.


W tym miejscu pragniemy zaznaczyć, że Deweloper nie ma wpływu na na sposób wykonania prac aranżacyjnych w lokalach ani na zakres zmian w lokalach realizowanych przez Nabywców oraz na wpływ tych prac na zmiany parametrów izolacyjnych budynku oraz na skalę przenoszenia dźwięków i hałasów z sąsiednich lokali mieszkalnych.


Ponadto, pragniemy zaznaczyć, iż ujęty na filmie kruciec wentylacji bytowej nie został zakończony deweloperską kratką wentylacyjną, która poza funkcją regulacji przepływu powietrza może stanowić barierę akustyczną."


#nieruchomosci #deweloperka #budujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie
  • 23
  • Odpowiedz
@czuczupikczu: to ta sama ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale chyba nie mój pion xD ja mam te oryginalne wywietrzniki od dewelopera i póki co nikogo nie słyszę, one coś tam rzeczywiście mogą tłumić, mają taką uszczelkę i wlot powietrza nie jest duży, nie jest to taka o sobie kratka, więc dawaj znać jak się sprawa rozwinie z radami od mirków wyżej. Ten kogo słyszysz jest pewnie +/-
  • Odpowiedz