Wpis z mikrobloga

#3dprinting #druk3d #drukarki3d
Hejo, zastanawiam sie nad zakupem drukarki 3d, zamierzam się pobawić w strzelectwo, i drukować sobie rzeczy, do tego, plus całą masę różnych rzeczy które przyjdą mi do głowy.
Jak mounty do lego na ścianę, czy cokolwiek.
Rozejrzałem się i na oku mam 2 modele.
Prusa mk4
Bambu Lab P1S
Pytanie do was, wiem generalnie że prusa to opensource, dobre wsparcie, ale bambu łatwośc użycia mimo że ich własny ekosystem.
Co byscie wybrali dla kogoś kto dopiero zaczyna, jak trzeba to sobie poradzi z jakimiś grzebaniem, ale wolałby mieć klik i działa.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Prusa mk4


@P-uchate-K: kupowałem prusa mini wstępnie złożona, po dokręceniu kilku śrubek drukarka ruszyła od ręki na ich filamencie i ich ustawieniach w programie

nic nie musiałem grzebać, kalibrować i bawić się
  • Odpowiedz
@P-uchate-K:
Mimo zasług Prusy dla community cięzko mi byłoby kupic teraz Prusę MK4 za taką cenę, ale jeśli to nie jest dla ciebie jakiś mega duży wydatek to na pewno będzie to fajna, bezawaryjna drukarka.

Nawet drukarka poniżej 1k spokojnie wydrukuje większość rzeczy, których potrzebujesz i o ile nie będzie miała jakiejś wady fabrycznej to będzie tak samo bezobsługowa (np Ender 3 v3 SE).
  • Odpowiedz
@P-uchate-K: jak lubisz majsterkowac to bez dwoch zdan prusa, dostep do czesci, support, jakosc wydrukow pierwsza klasa, mozesz kupic juz zlozona i po 5 minutach drukowac
jak chcesz po prostu drukowac w dobrej jakosci i szybko ale jak cos sie popsuje to odeslac do serwisu albo szukac czesci i instrukcji w internecie to bambu

Generalnie mam swoja pruse od ~5 lat, od tego czasu aktualizowalem ja ze 4 razy, teraz
  • Odpowiedz
@P-uchate-K: Ja bym kupił Pruse Mk3s+. Używki teraz można wyrwać za 1600 - 2000 PLN.
Jedyna różnica to prędkość druku, która dla domowego dłubacza nie ma dużego znaczenia.
A jak już wybierać pomiędzy Mk4 a bambu, to decyzja jest dość trudna. Jak będziesz drukował klamoty do strzelania, to zapewne lepiej tam się spisze ABS/ASA niż PET-G i wtedy komora w bambu jest przewagą. Ok, do prusy tez dobudujesz, ale w
  • Odpowiedz
@P-uchate-K: Może zobacz jeszcze Bambu A1 albo A1 mini?
W przypadku drukarek wyznaję filozofię, żeby na pierwszą drukarke kupić coś taniego, nauczyć się czym to się je, budowy itd. i wtedy będziesz już lepiej wiedział czego potrzebujesz.

Ale tak jak pisałem raczej się nie zawiedziesz żadną drukarką od Prusy ani Bambu, tylko upewnij się, że mają ficzery których potrzebujesz, na MK4 za bardzo nie podrukujesz z ABS.

Na obu (MK4
  • Odpowiedz