Wpis z mikrobloga

#gielda #natgas

Jak przewidujecie sytuację z gazem w ciągu najbliższych 12 miesięcy? Jak dla mnie powinno spokojnie wzrosnąć o 50-100%. Nie chciałbym bawić się CFD, ale kusi mnie ten ETF NGAS.UK. Problem jest taki, że nie wygląda jakby miał cokolwiek wspólnego z ceną gazu (nawet biorąc pod uwagę splity), a jest to jedyny instrument jaki został udostępniony przez XTB czy BOSSA do bawienia się gazem poza CFD. Poprosiłem XTB o dodanie "bardziej wiarygodnych" instrumentów (do tego w EUR) i zobaczymy co wyjdzie, natomiast co do podanego dostałem informację:

https://xtb.scdn5.secure.raxcdn.com/file/0102/75/GB00B15KY104-%20NGAS.UK_16cdd2d615.pdf

W KID można przeczytać iż jest oparty o konktakty futures.


Aktualnie mam tam jakieś drobne wrzucone, natomiast kusi mnie większa kwota także pytanie do was czy jesteście mi w stanie wyjaśnić czemu ten wykres wygląda jak jakiś meme coin.

Ewentualnie czy orientujecie się gdzie można zakupić jakiś "normalnie" wyglądający etf na cenę gazu
  • 4
  • Odpowiedz
@ThisIsAComment co masz na myśli mówiąc, że nie wygląda, jakby miał coś wspólnego ?

Generalnie krócej niż na indexie jest na nim handel ale generalnie odwzorowuje cenę gazu, nawet patrząc na wykres, może nie 1:1 ale wygląda dobrze
  • Odpowiedz