Wpis z mikrobloga

@Zulf: przyznam, że czekam na spadki i fetę na tagu. Wyobraź sobie ten spam Micka i innych, którzy będą cieszyć się, że w końcu ich analizy się sprawdziły.
Pewnie zapomną o tym, że kupili mieszkanie 5+ lat później niż pierwotnie zakładali, ale przecież to nie będzie miało znaczenia, bo ceny spadną do tych sprzed roku/dwóch i w końcu będą mogli powiedzieć, że nie kupują na górce
bo ceny spadną do tych sprzed roku/dwóch i w końcu będą mogli powiedzieć, że nie kupują na górce


@pp93: Jak ceny spadną do takich sprzed roku to #!$%@?ą o ponad 20% XD Wy chyba zapomnieliście jaka jest bania #!$%@? w ciągu roku przez BK2% i jaki byłby gigantyczny spadek gdyby się cofnęły "tylko" o rok xD Fliperzy by wkładali widelce do kontaktu jak się zapakowali we flipa na dzisiejszych cenach.

Niedaleko
  • 1
@ZielonaOdnowa Kupili? Xd oni dalej czekaja i analizuja 2% ruchy rynku i czekaja chyba na gwaltowne spadki po 30% jak na BTC.

Gdby mieli jakiekolwiek pojecie, to by wiedzieli ze ceny transakcyjne w obecnych czasach, gdy kredytow banki nie udzielaja (przy niskim wkladzie wlasnym) roznia sie od ofertowych o woecej niz 2-3%

Moje ruchy w ostatnich 3 msc.
1. Kupione. Cena wywolawcza 285k - kupione za 275k ( tu cena byla najbardziej
@Khaine: Rozumiem o co Ci chodzi, 20% to faktycznie dużo, natomiast wciąż mówimy o osobach, dla których w 2020 mieliśmy nadmuchaną bańkę i ceny 10k/m2 w Wwa wywoływały oburzenie. Dlatego będzie mnie śmieszyło, kiedy okazją nazwą mieszkanie za 15k/m2 bo przecież spadło z 18k :)
O ile się nie mylę, to Mick lub Pasti we wpisach z okolic 2020 roku przewidywali ceny w Wwa po 8k/m2 (czy nawet mniej - nie
@pp93: To było przed falą inflacji, obecnie zarobki trochę wyższe są, ale to nie zmienia faktu że przy obecnych stopach procentowych ceny powinny być w okolicach 11-12k z metra.
Moje ruchy w ostatnich 3 msc.

1. Kupione. Cena wywolawcza 285k - kupione za 275k ( tu cena byla najbardziej zblizona do realnej)

2. Sprzedane. Wywolawcza 339k i sprzedane za 339k - tu kupowali na kredyt a mi nie zalezalo na czasie wiec negocjacje zerowe

2. Sprzedane. Wystawilem za 457k puscilem za 430k

3. Kupione. Wywyolawcza 598k kupione 545k.

4. W trakcie rozmow. Dom 1.2M propozycja poszla 1M wraz z prowizja biura
@Khaine: Pytanie czy oszczędności, które mieli wygrały z inflacją. W przypadku, wzięcia kredytu w okresie kiedy głosili bankructwa (czyli 2020) mieliby teraz jakąś śmieszną kwotę do spłaty (a przynajmniej śmieszną w porównaniu do tego co będą brali teraz - o ile będą brali oczywiście kredyt), a rosnące zarobki tylko i wyłącznie czynią ratę jeszcze łatwiejszą do obsługi.
@Zulf: Ta. Próba z 2.5 roku kiedy były zerowe stopy a potem BK2% i wymieciony rynek, i jaranie się że oferta na ATH, tera to będzie krach na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°)