Wpis z mikrobloga

Dlaczego ostatnio tak wszyscy eksperci nawołują, że będzie wojna, podczas gdy Rosja ma jak na razie problem z zajmowaniem miast na Ukrainie? Widzę, że ten sam spektakl, co z ekspertami od AI, którzy rok temu nawoływali, że za pół roku, a może nawet w ciągu paru miesięcy czeka nas wielki przełom, świat nie do poznania! I ugasło. Nie sądzę, że wojna z Rosją nam grozi w tym dziesięcioleciu po tym, co pokazują na froncie na ukrainie, ale kliknięcia muszą się zgadzać.
#rosja #wojna #ukraina
  • 86
@r3nal: Ciekawe skąd ruskie wezmą amunicje kalibru natowskiego w momencie jak jej nie ma na Ukrainie. Ten sprzęt który by zdobyli mogliby co najwyżej Chinom sprzedawać.
Dlaczego ostatnio tak wszyscy eksperci nawołują, że będzie wojna, podczas gdy Rosja ma jak na razie problem z zajmowaniem miast na Ukrainie?


@Djuk94: bo patrzą trochę dalej niż tu i teraz. jest ogromne ryzyko upadku ukrainy. Bo kasa na pomoc zablokowana, zachód nie przestawił się na tryb wojenny magazyny zczyszczone z amunicji. I zupełnie nie widać żeby coś się miało zmienić.
Polska owszem zaczęła sporo wydawać, ale dużo rzeczy bez ładu
@noway321: po co by mieli uzywac natowskiego sprzetu? fabryki im zrobia ich sprzet, armie ukrainy wpakuja do paki, sila wciela sobie 2mln ukraincow do swojej armii i co wtedy?
@Djuk94: wiesz co to długoterminowa polityka? Wyjaśnię:

Nie sądzę, że wojna z Rosją nam grozi w tym dziesięcioleciu po tym, co pokazują na froncie na ukrainie, ale kliknięcia muszą się zgadzać.


Pracujemy na to, aby nie groziła również w kolejnym dziesięcioleciu, a najlepiej w tym wieku.
u błąd w twoim rozumowaniu


@LordDarthVader: Przytaczałem anegdotę która nie jest tworem mojego rozumowania a wyłącznie przykładem pewnego rozumowania.

bo żeby sobie odpowiedzieć jak wyglądałby współcześnie to właściwym zdjęciem byłoby zdjęcie obecnie wybudowanego budynku,


Przedstawiłem zdjęcie łódzkiej kamienicy zburzonej przez patodewelopera i "odbudowanej" w 2014. Znacznie po 2000. Nie mam bladego pojęcia do czego zmierzasz.

Dzieci w szkole miały rysować zdjęcia z przyszłości czy o co ci chodzi?

inaczej możnaby powiedzieć