Wpis z mikrobloga

Tak samo jak będą używane jeszcze przez wiele lat laptopy i komputery osobiste.


@Saddam_Husajn: no właśnie, dlatego pracy w IT nie zabraknie, tylko się zmieni, dlatego trzeba się do niej dostosować, tak jak we wszystkich innych zawodach w których IT wywracało pracę do góry nogami.
Wiesz co się stało ze wszystkimi maszynistami zastawionymi przez drukarki? Znalazły sobie inną pracę biurową, nauczyły się excela, czy to jakiś problem według Ciebie że przedstawiciele
@MilionoweMultikonto:

no właśnie, dlatego pracy w IT nie zabraknie, tylko się zmieni

Zmienią się także wynagrodzenia, które obecnie są pewną anomalią. Obecnie systemy informatyczne tworzy się relatywnie skomplikowanymi językami programowania, których nie wszyscy są w stanie ogarnąć. Gdy w przyszłości oprogramowanie będzie tworzone z użyciem LLMów to poprzeczka zostanie znacznie obniżona - będzie wystarczało "gadać" z komputerem w języku naturalnym, który jest dużo łatwiejszy do przyswojenia.
@Hubert_von_Mai: na żadnym z tych etapów. Od zawsze byłem w IT po to żeby wszystko automatyzować, zmniejszać sobie ilość pracy i odbierać pracę innym, tak żeby zlikwidować wszystkie zawody i wyeliminować klasę robotniczą.
Wasz lęk przed AI mnie denerwuje bo jest jeszcze mnóstwo roboty do zrobienia w IT, tyle zawodów do wyeliminowania, a Wy mi odstraszacie młodych ambitnych ludzi od nauki informatyki.
@Saddam_Husajn: Autonomous driving ciągle nie ma w większej skali, a mija już 10 rok. Przez kolejne 10 nic się nie zmieni. Z AI będzie tak, że klepacze crud’ow zaczną dostarczać szybciej projekty, które i tak w 80% idą do kosza. Praca będzie cały czas, zmieni się jej styl i integrators z prompt skills beda mieli wzięcie. Nie zapominaj również, że to jest jeden wielki LLM, a AI to catchy word na
@Saddam_Husajn: No jak w II WŚ kawaleria była jeszcze używana to chcesz dyskutować czy była w I?
Była i to jeszcze jak.
https://www.nam.ac.uk/explore/cavalry-western-front
https://www.quora.com/How-effective-was-cavalry-in-WWI

Masz rację że w wojnie pozycyjnej nie byli bardzo przydatni ale tak samo czołgi w wojnie morskiej średnio się przydają.
Tam gdzie była mobilność rekonesans manewry tam były niezbędne. I było wiele bitew i okresów gdzie i na zachodnim froncie się przydały. Nie bez powodu mimo rozwoju