Wpis z mikrobloga

Obejrzałem 20 dni w Mariupolu. Mocny film. Musiałem w paru miejscach pauzować od nadmiaru emocji. Jeszcze bardziej chcę wspierać Ukrainę i jeszcze bardziej nie cierpię Rosji. Powinni ten film obowiązkowo puszczać w liceach, zawodówkach, itd.
Mam nadzieję, że Ukraina odzyska Mariupol.
Ukraina nie może zostać wchłonięta przez Rosję. Minie x lat i Rosja pod kolejnym pretekstem, np. że wszyscy Słowianie to jedna rodzina, albo potem, że ,,prawdziwa Europa" powinna być z centrum w Moskwie, ruszy dalej w tym na Polskę, a w międzyczasie wchłonięci Ukraińcy będą przerobieni na obywateli rosyjskich, tak jak to zrobiono m.in. z Czeczenami. Rosja to jest jak jakieś gniazdo zombie. Tereny Rosji muszą znajdować się jak najdalej od granic Polski.

#polska #ukraina #rosja #wojna #geopolityka
  • 23
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz:Predzej w Mariupolu będziesz tyłek wygrzewać pod rosyjską flagą niż to, że to miasto stanie się ponownie ukraińskie. To nie jest kwestia życzeń, ale faktów. Niestety zachód i Ukraina przegrały tę wojnę
  • Odpowiedz
  • 84
@wojmad: Pod żadną rosyjską flagą nie będę wygrzewać tyłka. Mogę na nią co najwyżej nasrać.
A dopóki wojna się nie skończyła dopóty nie ma wygranych. Na tą chwilę na pewno też nie ma szali zwycięstwa po stronie Rosji, która chciałaby zająć całą Ukrainę. A tymczasem po ponad 2 latach zmasowanego ataku z 3 kierunków, Mariupol to jedyne większe miasto zdobyte przez Rosjan od rozpoczęcia pełnoskalowej wojny, do tego może jeszcze średnio-większy
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Najlepsze w tym filmie jest to, że to dopełnienie wiadomości, które przecież oglądaliśmy na bieżąco, czy czytaliśmy w tamtym czasie. Tylko ja myślałem, że tam było kilka ekip, a to się okazuje, że wszystko wychodziło od jednej ekipy, która tam pozostała.

Bardzo ładnie ukazane jest co serwowała ruska propaganda, a jak było w rzeczywistości i w tym filmie są na to niezbite dowody.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: współczucie dla Ukrainy potrzebne, ale trzeba przestać pieprzyć że ktoś wspiera rosję, gdy przyzna ze ma dość odpadów z ukrainy w swoim mieście. Bo właśnie normalni ludzie albo zostali w ukrainie, albo pojechali na zachód, a do nas zleciało się gnoju o mentalności polaków z lat 90
  • Odpowiedz