Wpis z mikrobloga

@Velati: Nie prawda.. On bardzo chciał i w kampanii wiele razy podnosił to że Polacy bardzo się przysłużyli amerykanom, a są źle traktowani. Nawet przywoływał przykład ile kasy od US dostajemy my a ile dostaje jakiś inny kraj który dla US g zrobił. Myślę że dawno by tarcza u nas była za Rona.
  • Odpowiedz
@MajkiFajki: @houk: Paul jest izolacjonistą. Brak jego zaangażowania w naszej części świata przesądza o nieskrępowanych relacjach niemiecko-rosyjskich. Z kim wtedy mielibyśmy robić sojusz? Paul zawsze mówił, że USA powinny się ograniczyć do obrony swojego terytorium. To jest dla Polski skrajnie niekorzystne. Dla USA zresztą też.
  • Odpowiedz
@Velati: to nie izolacjonizm, tylko coś gorszego - nieinterwencjonim. On wprost mówi, ze dla dobra światowego pokoju USA nie powinno angażować się w strefy wpływów Rosji...
  • Odpowiedz
@mathix: Oszczędności mogę szukać dosłownie na każdym polu, na armii trochę też, ale to nie musi odrazu oznaczać całkowitego wycofania się. Jak przestaną się angażować to oddadzą to co zdobywali latami, przecież oni obecnie kontrolują cały handel światowy, wszystkie szlaki morskie. Paul mówił, że ściągnąłby wszystkie lotniskowce z powrotem do USA. Jak dla mnie jest to totalny odlot.
  • Odpowiedz