Wpis z mikrobloga

to po prostu fantazja że odpalą to wszystko zanim Putin #!$%@? coś grubszego


@TypowyNalesnik: Zamordować tylu ludzi od razu i całą ludzkość przez konsekwencje takiego bombardowania? Nawet jak nie ogarniasz że odpalenie tylu ładunków nuklearnych zniszczyłoby całą Ziemię, to faktycznie podoba Ci się karanie cywilów za coś co #!$%@?ły elity?
Kojarzysz sytuację jak USA bestialsko wymordowały całe dwa miasta w Japonii pełne cywilów? Chodzi mi tutaj o atak atomowy na Hiroszimę
@Sinklinorium: Pytanie czy rzeczywiście strzał z atomówek obudzi ten superwulkan.
Nawet ochlejmordy kacapskie powinny wiedzieć co się wtedy stanie i że oni też w tym wypadku oberwą.

Co najstraszniejsze, to aktualnie te pociski czekają, w długiej grobowej ciszy wycelowane w miasta, porty i bazy wojskowe.
Czekają jedynie na sygnał by zanieść śmierć.
@DanteTooMayCry: z historii, Japończycy składali kapitulację, ale chcieli zachować cesarza, na to nie zgodził się Truman bo bał się że Amerykanie uznają go za słabszego prezydenta niż był Roosevelt, po którego śmierci przejął urząd przezydenta. Truman był wtedy świeżo na stanowisku, musiał pokazać że ma jaja. Roosevelt głosił, że Japończyków trzeba wybić, nie iść na żadne ustępstwa, tylko zapomnieć że to ludzie i mordować. Nastroje w USA były podobne, więc Truman
@Feontil: to była pierwsza wersja propagandy, obalona przez raport United States Strategic Bombing Survey z 1946.
Druga wersja była taka, że było to pokazanie ZSRR że USA są potężniejsze.
Ulotki nie były zrzucane w Hiroszimie, zresztą to jest tak głupi argument, w tych ulotkach nie było mowy o tym że wymordują całe miasto, były ogólne informacje o atakach bombowych, więc gdzie mieli się ewakuować jak bombardowali wszędzie? Nawet gdyby faktycznie zrzucili
no tak przy gownianym sprzecie niech bedzie ze efektywnosc zestrzeliwania bedzie 40% zamiast zachodniego 80% to jest nadal sporo przynajmniej w kontekscie tego filmu.


@othe2137: tam w ruch musiałyby pójść ICBM, a obecnie nikt nie ma technologii ich zestrzelenia. Efektywność obrony byłaby na poziomie 0%
Chodzi mi tutaj o atak atomowy na Hiroszimę i Nagasaki. To pokazało jak rządy mają wywalone na życie cywilów, Japonia się poddała miesiące wcześniej


@voot: nie kłam, Japonia poddała się PO atakach, nie przed. Hiroszima i Nagasaki to odpowiednio 6 i 9 sierpnia 1945. Japonia poddała się 2 września.
@zmarnowany_czas: wtedy było oficjalne podpisanie kapitulacji, wcześniejsze propozycje kapitulacji ze strony Japonii USA odrzuciły, ale Japonia wyszła z propozycją zakończenia wojny już wcześniej i uznali przy tym swoją całkowitą porażkę.
@voot:

Po pierwsze. Nie ma tutaj tego o co pytam i tego o czym Ty mówisz. Jest krótka wzmianka w podobną stronę, ale to zupełnie co innego.

He wrote: "The bombs fell after the decision had been taken by the Japanese government to surrender. That the war had to be ended was agreed by at a meeting of key members of the Supreme War Direction Council with the Emperor on June
@DanteTooMayCry: to poszukaj sobie całego raportu, nie będę Ci robił lekcji historii. Propaganda medialna mówi swoje, tak jak opisałeś, a raporty swoje. USA wygrały wojnę więc to oni piszą historię, a przecież nie będą sami na siebie mówić że dokonali bezsensownego ludobójstwa. Jednak raporty nie są zgodne z wersją oficjalną i mówią jasno, że Japonia nie była już wtedy w stanie walczyć, a atak bombowy był tylko bezsensownym pokazem kto ma
@voot:

to poszukaj sobie całego raportu, nie będę Ci robił lekcji historii.


Czyli - "sorry, nie mam pojęcia. Coś gdzieś kiedyś usłyszałem i tak powtarzam bez sprawdzenia. Musicie wierzyć na słowo".

Nie chłopie. Jeśli coś mówisz to na Tobie ciąży odpowiedzialność udowodnienia swoich twierdzeń. Mam płaskoziemcom tak samo na słowo wierzyć i szukać sobie czegoś czego nie ma, bo tak powiedzieli?

@DanteTooMayCry: przecież Ty sam postawiłeś tezy i też ich nie udowodniłeś :D Więc od innych wymagasz a od siebie nie? :)
Podałem Ci źródło, nazwę całego raportu, jest on publicznie dostępny i znajdziesz go bez problemu na stronie biblioteki kongresu, czy na stronie Uniwersytetu Lotniczego Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, czy nawet na stronie biblioteki Trumana.

Ja Ci dałem dowód, w postaci raportu, teraz skoro tego wymagasz, daj dowód na Twoją tezę.
@voot:

przecież Ty sam postawiłeś tezy i też ich nie udowodniłeś


JP xD. Jak Wy zawsze wszystko odwrócicie, żeby tylko się wymigać. Ja nie postawiłem tez. Ja wpierw zapytałem Ciebie o źródła, których nie potrafisz pokazać, a potem przytoczyłem oficjalne historyczne fakty, które sam negujesz (czyli masz ich świadomość), a które nie są żadną tajemną wiedzą w przeciwieństwie do Twoich rewelacji.

Bardzo chętnie jednak wrzucę wszystko i Ci zacytuje konkretne miejsca,
@DanteTooMayCry: tak, ktoś powiedział mi bzdurę byli to Franklin D'Olier, Henry C . Alexander, George W. Ball, Harry L . Bowman, John K. Galbraith, Rensis Likert, Frank A . McNamee, Paul H. Nitze, Robert P . Russell, Fred Searis, Jr ., Theodore P . Wright, Charles C . Cabot na podstawie dyrektywy Roosevelta.

A Tobie kto Twoje nie bzdury powiedział? :)

Tobie zależy na tym, aby uwierzył w Twoje słowa, więc