Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej mirki,

Piszę z anonima bo się wstydzę bo jestem otyły ważę 140 kg. Chciałem zacząć ćwiczyć trochę mam w domu ławeczkę, sztangę, hantle i rowerek treningowy.

Jakie ćwiczenia mógł bym wykonywać ze sztangą i hantlami i ławeczką żeby trochę siłowo się poruszać? dodał bym do tego 20 min cardio na rowerku po takim treningu. Na nogi oprócz rowerka nie mogę nic siłowego robić bo mam problem z żyłami i stawami na dole (choroba genetyczna).

Jakie ćwiczenia na górną część ciała żeby obejmowały cały tydzień?

Dzięki wielkie

#mikrokoksy #silownia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
@mirko_anonim: Ja na Twoim miejscu zaczął bym od prostszej aktywnośći przy takiej nadwadze i na początku dobiłbym kroków na tak by organizm powoli przyzwyczajał się. Np. +1000 kroków tygodniowo tak by dobić do 10 000 i to utrzymywać. Ja zaczniesz z grubej rury to spora szansa, ze przeciążysz układ nerwowy i po prostu przestaniesz to robić. Rowerek też jest spoko opcją na start. Siłowy dołóż jak już wejdziesz w taki rytm
@mirko_anonim: A ja się nie zgodzę z tym abyś czekał z treningiem siłowym. Oczywiście nie licz na to, że trening siłowy będzie istotnym elementem utraty wagi. Odchudzasz się dietą. Ale deficyt kaloryczny sprawia, że będziesz miał tendencję do gubienia nie tylko tłuszczu ale również mięśni. Aby temu przeciwdziałać właśnie pomocny będzie trening siłowy oraz odpowiednia ilość białka w diecie. Inaczej tracisz i tłuszcz i mięśnie, później masz jojo i kończysz w
@mirko_anonim: Z tym sprzętem możesz mnóstwo rzeczy zrobić. W zasadzie normalny pełnoprawny trening. Weź sobie jakiś plan typu Saker FBW, albo Stronglifts 5x5 i ciśnij. Ćwiczenia obciążające problematyczne obszary może tylko z masą ciała albo jakieś lżejsze warianty. A oprócz tego koniecznie przypilnuj jedzenia i ogólnej aktywności, której dobrym wyznacznikiem są robione codziennie kroki. :)
Deficyt przynajmniej 500kcal dziennie i około 2g białka na kilogram masy ciała i efekty zobaczysz i
@mirko_anonim a ja dorzucę kolejny punkt widzenia, aby skołować bardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mało kto z przeciętnych ludzi ćwiczy w domu. Ciężko się zebrać, ta przestrzeń mentalnie służy do czegoś innego - trochę jak zebranie się do pracy na home office. To wyposażenie wydaje się spoko startem, ale czy jednocześnie nie ogranicza? Bo daje takie poczucie typu “aaa mogę w domu, nie muszę wychodzić”, które niepostrzeżenie zmieni
Mało kto z przeciętnych ludzi ćwiczy w domu. Ciężko się zebrać, ta przestrzeń mentalnie służy do czegoś innego - trochę jak zebranie się do pracy na home office.


@kamillosbombos: Są też ludzie, którzy się świetnie odnajdują w home office. Nie ma reguły. Zgadzam się z Tobą, że fajnie warto wyjść z domu. Ale wydaje mi się, że mirek po prostu się wstydzi - sam to w pewnym sensie napisał. Lepiej poćwiczyć
@mirko_anonim: Ja bym zaczął od policzenia kalorii z przyjmowanego jedzenia i sprawdził makro. Przy takiej wadze to wystarczy chodzić i zdrowo się odżywiać aby zacząć gubić kilogramy. "Zdrowo odżywiać" to nie znaczy, ze masz jeść marchew z sałatą tylko wyrobić sobie nawyki aby jeść regularnie, nie chodzić głodny pół dnia, wywalić słodycze i żywność wysoko przetworzoną. Dopiero po tym jak waga przestanie spadać to zacząć ćwiczyć. Ale to moje zdanie, cos