Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #pracait #pracbaza #korposwiat #4mitomns #kryzysit

Tak właśnie wygląda brak kryzysu w IT. Przechodzisz rekrutacje z widełkami 200zl/h i na końcu proponują ci marne 150zl/h czyli 25k netto b2b ledwo 19k na rękę. Gdzie teraz rata za mieszkanie 80m2 w Warszawie wynosi 7000zł miesięcznie a rata leasingu podstawowej BMKi m pakiet młodszej niż 3 lata (żeby nie być wieśniakiem przegrywem, co jeździ w furze starszej niż 4 lata) to 5000zł miesięcznie i za 20 tysięcy to jest się wegetującym biedakiem co musi zrezygnować z diety pudełkowej i gotować w domu.

Masakra, 150zl/h to ludzie zarabiali w 2020 roku, tak właśnie wygląda brak kryzysu w IT
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #p...

źródło: mail

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Widzę, że w IT tez nie zaciekawie. Ja na przełomie 2016-2018, miałem 250/h. Co prawda ceny niższe były i w miarę ok się żyło. A teraz niedosc że inflacja to zarobki maleją.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: 25k netto to przy ryczałcie 8,5% (bo taki tu będzie występował) prawie 21k na ręke bez składki preferencyjnej ZUSu. Ze składką wychodzi 22k na ręke. Przy 160 zł za h masz 22k na rękę bez składki preferencyjnej a ze składką 23k na rękę. Podaj mi inny zawód który ma takie stawki "w kryzysie". Btw. Bardzo lubie fact checkować twoje posty. Tak jak pisałem ostatnio - propaganda lepsza niż za PiSu
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: a no dobra - myślałem że programiści są na 8,5 a tylko admini tak jak ja na 12. No ale ok. Dla 12 zmniejsz o 1k każdą z tych kwot. Dalej daleko im do twojej liczby 19k. Ja tam o programistach nie wiem za dużo bo ja #administrator60k. Możesz dopisać w nastepnym poście do tagów to będę sobie obserwował. Bezpłatną nieobecność pomimo tego że jestem na B2B posiadam. Mam
  • Odpowiedz
Gdzie teraz rata za mieszkanie 80m2 w Warszawie wynosi 7000zł miesięcznie a rata leasingu podstawowej BMKi m pakiet młodszej niż 3 lata (żeby nie być wieśniakiem przegrywem, co jeździ w furze starszej niż 4 lata) to 5000zł miesięcznie


@nad__czlowiek: Jak ktoś bierze na siebie takie zobowiązania mając nawet te 25k na łapę sam sobie jest winien xD. 50% budżetu przeznaczać na kredyty to samobójstwo finansowe przy każdych zarobkach. No ale przynajmniej
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: na dzieci też trzeba mieć hajs, albo wypośrodkować poziom życia.

Bo wiesz, mieszkanie w WWA nie jest obowiązkowe, tak samo jak najnowszy wypust BMW.

Zresztą pomijasz tutaj pensje różowej, bo jak rozumiem, przy takich zarobkach to już odechciało się jej pracy xD? A szkoda, bo dołożyłaby na ratę beemki xD

z własnej woli zostałeś wagecuckiem, ale w ładnym opakowaniu
  • Odpowiedz
50% budżetu przeznaczać na kredyty to samobójstwo finansowe przy każdych zarobkach


@Iskaryota: Dokładnie, a nawet bardziej przy takich większych będąc programistą. Perspektywa spadku zarobków czy to przez zwolnienia czy szukanie nowej pracy jest dużo większa niż w zawodach na podobnym pułapie jak np. prawnicy czy lekarze.

Przy okazji nie odpowiedziałeś na dwie rzeczy - Podaj mi inny zawód który ma takie stawki "w kryzysie"


@jakuba94: Stawki pomimo tego, że przestały
  • Odpowiedz
@szalonyprogrammer1188 znaczy no ja w Windows administratorce nie odczuwam. Dalej mam 2-3 kontakty od HR w tygodniu. Czy ciężej się dostać to nie wiem - na razie pracy nie zmieniam. Co do stawki to jest to dosyć ważna dana o kryzysie bo przecież skoro jest tylu chętnych to czemu by nie obniżyć do 10k stawki - przecież ktoś się znajdzie.
  • Odpowiedz
i za 20 tysięcy to jest się wegetującym biedakiem co musi zrezygnować z diety pudełkowej i gotować w domu.


@nad__czlowiek: Dlatego bierze sie 3 takie kontrakty żeby nie zyc jak robak
  • Odpowiedz