Wpis z mikrobloga

#finanse #nieruchomosci #inwestycje #programista15k
Macie bańkę do wydania na inwestycje w nieruchomości. Zakładając, że mamy do wyboru dwa mieszkania po 50m2 na nowym osiedlu w średniej wielkości mieście (na swoim przykładzie np. Swarzędz) lub jeden lokal użytkowy (75m2) w tym samym budynku, gdzie mieszkania. Co wybieracie i dlaczego?

W co inwestujecie?

  • W dwa mieszkania 68.6% (168)
  • W lokal użytkowy 31.4% (77)

Oddanych głosów: 245

  • 21
Lokal użytkowy w średnim mieście? Chłopie - co drugi lokal w tych umieralniach stoi pusty nawet w dobrych lokalizacjach.


@PfefferWerfer: Od pół roku szukam lokalu w "umieralnie", bo nie uśmiecha mi się płacić 1,8k za niecałe 20m2 i nic. Wszystko zajęte. Chyba musze wyjechać do innej umieralni. Każda nawet najgorsza sutenera jest zajęta.
Od pół roku szukam lokalu w "umieralnie", bo nie uśmiecha mi się płacić 1,8k za


@WielkiPowrut88: To wszystko zajęte czy za drogo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba musze wyjechać do innej umieralni. Każda nawet najgorsza sutenera jest zajęta.


No w wojewódzkim i na jego przedmieściach (jak ten Swarzędz pod Poznaniem u OPa) niczego fajnego nie znajdziesz, bo siedzi tam taka sama inwestycyjna patorentierka jak na mieszkaniach.

wszystko
Chłopie - co drugi lokal w tych umieralniach stoi pusty nawet w dobrych lokalizacjach. Ludzie nie chodzą po sklepach - zamawiają wszystko online


@PfefferWerfer: Nie jest to prawda. W "umieralniach", jak sama nazwa wskazuje, znaczną część mieszkańców stanowią ludzie starsi, którzy kupują wszystko stacjonarnie i są wiernymi klientami wszelakich targowisk, gdzie sprzedaje się chińskie śmieci.
@affairz: Ty to akurat jesteś ofiarą swojego charakteru i tego że na nic nie mogłeś się zdecydować. Od lat widzę twoją aktywność i powoli staczasz się w stronę rozgoryczonego spadkowicza. Coś na wzór @pastibox który od lat na początku roku spamuje swoją aktywnością aby udowdnić spadadki po czym życie go weryfikuje.
@KokainowyStforek: co poradzisz, z charakterem nie wygrasz ¯\(ツ)/¯
ale przy okazji przypominam, że było już kilka nieruchów które chciałem kupić i nie z mojej winy nie doszło do transakcji, wszystko opisane publicznie. powiem więcej. ostatnio chciałem kupić dobro luksusowe mocno limitowane innego typu, złożyłem ofertę zakupu po cenie sprzedającego, sprzedający zdjął ofertę i stwierdził, że jednak nic nie sprzedaje XD ja całe życie myślałem, że mam nieziemskiego pecha, a potem obejrzałem
@karmazynowy_piekarz: nie wiem już sam, może gadam głupoty ale mi to nie wygląda na dobry moment, wystarczy policzyć ROI. zakup na inwestycję nie polega na wierze, że ceny wzrosną, decyzje podejmujesz na podstawie wskaźników, a te są obecnie słabe