Wpis z mikrobloga

#niewiemjaktootagowac #kierowcy #alkohol #wypadek
Faktem jest, że gość zabił człowieka samochodem. Faktem jest, że popełnił przestępstwo.
Ale ten nagłówek...
Serio ręce mi opadają. Ktoś kto ma 0,3 promila NIE JEST pijany. Nie jest nawet POD WPŁYWEM alkoholu. Według polskiego prawa jest co najwyżej PO SPOŻYCIU alkoholu.
A faktycznie mógł 5 minut wcześniej zjeść batonika z advocatem.
dominowiak - #niewiemjaktootagowac #kierowcy #alkohol #wypadek 
Faktem jest, że gość ...

źródło: Opera Zrzut ekranu_2024-03-12_093830_spottedlublin.pl

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
@dominowiak: To jest tak znikoma ilość, że randomowy gość w przypadku rutynowego zatrzymania tłumacząc się standardową gadką o zjedzonych jabłkach mógłby się wybronić tym tłumaczeniem xD
  • Odpowiedz
@dominowiak: był pijany, a jak uważasz inaczej to sprawdź czy nie masz za dużej tolerki i z czego sie wzięła

limit powinien być równy zero, powyżej zera zabierać auto na złom. #!$%@?ć pijaków
  • Odpowiedz
  • 38
limit powinien być równy zero, powyżej zera zabierać auto na złom.


@assninja: ale ja na ten temat nawet nie dyskutuję. Dla mnie jest sprawą oczywistą, że po alkoholu nie siadam za kierownicę.
Chodzi mi o klikbajtowy nagłówek. Bo osoba mająca 0,3 promila zwyczajnie NIE JEST pijana. Ani w rozumieniu prawnym, ani jakimkolwiek innym.
  • Odpowiedz
tak, na przykład potrafię nie pić kiedy mam prowadzić, wooooooo jaka silna


@assninja: Ja nie jeżdżę autem nawet jak poprzedniego dnia wąchałem piwo, a w dalsze trasy muszę mieć dwa dni przerwy. I nadal nie uważam, że ludziom powinno się złomować auta jak nie mają 0,00 we krwi. xD
  • Odpowiedz
  • 11
@assninja

@dominowiak: był pijany, a jak uważasz inaczej to sprawdź czy nie masz za dużej tolerki i z czego sie wzięła


limit powinien być równy zero, powyżej zera zabierać auto na złom. #!$%@?ć pijaków


Nawet wg poprawa nie był pijany.
Do 0,5 promila jest wykroczenie i stan po spożyciu alkoholu. Od 0,5 jest przestępstwo i stan nietrzeźwości.
  • Odpowiedz
@Xuzoun: ja do tabelki - w Polsce legalne jest 0 promili. Jazda powyżej 0 a poniżej 0,2 promila jest wykroczeniem, powyżej zaś przestępstwem. Przy 0,1 dalej można stracić na jakiś czas prawo jazdy czy płacić grzywnę od wykroczenia
  • Odpowiedz