Wpis z mikrobloga

Już na dniach Kuba „ja wręcz nie lubię bogactwa” Midel ze skromnej G klasy za ponad bańkę (jednego z kilku posiadanych aut za ponad bańkę) opowie wam po raz 15 w tym miesiącu o rentierskiej drodze krzyżowej: jak nieludzko ciężkim zajęciem jest rentierka, ilu wyrzeczeń wymaga i jak opresyjne i niewdzięczne jest wobec niego państwo
#nieruchomosci #rentier #kubamidel
affairz - Już na dniach Kuba „ja wręcz nie lubię bogactwa” Midel ze skromnej G klasy ...

źródło: image_picker_D1A194C1-5007-4A6D-9627-1B5F92FC5981-82171-00000B0F9E205D6E

Pobierz
  • 31
@affairz zaczynał jak każdy mitoman z YT - fake it till you make it. Opowiadał ile to nie miał mieszkań i biur, a jak dwa może trzy lata temu każdy przysłowiowy taksówkarz szedł w nieruchomości to na fali "szkoleń za 10k" pokazał portfolio i wyszło, że póki nie podszedł w szkolenia to miał góra kilka mieszkań, a te które pokazywał u siebie na filmach nie zawsze były jego. Jak zaczął golić frajerów
@affairz: wytłumaczył kiedyś dlaczego 8.5% od najmu i 0% od sprzedaży jest wyższe niż 19% od dywidend i zysku z akcji?
Pytam ludzi co śledzą bo myślę że ważne pytanie a pana M nie śledzę
@NiszczycielKredyciarzy: Leasing samochodu możesz wpuścić w koszty tylko do wartości 150 000 zł netto. Powyżej liczysz proporcje. Więc, jak chcesz mieć auto za milion brutto, czyli 813008 netto, to w koszty wrzucisz jedynie 18% raty, z czego odliczasz ZUS oraz 19% liniowego, lub 12/32 na skali.
Czyli tak sam podatek to liczysz rata * 18% *19%/12-32% podatku i ta kwota jest Twoim kosztem. Reszta to strata. Większość rentierów jest na ryczałcie,