Wpis z mikrobloga

#gravel #rower #rowery #szosa #kolarstwo Finalnie padło na Meridę Silex 400 2024. Dzisiaj będzie odbierana, mam parę pytań co do dodatkowego osprzętu:
- Opłaca się inwestować te 3 stówki w Eyen Streak 1000 czy może jest jakaś lepsza lampka taniej lub w podobnej cenie i jaka lampka na tył?
- Jakie buty będa najlepsze do jazdy po terenie? Pedały będą platformowe, nie spd. Jakieś niskie treki czy może są jakieś specjalne buty warte uwagi?
- Ma ktoś może jakąś sensowną radę jak można trzymać taki rower w mieszkaniu, żeby nie zajmował dużo miejsca? Nie moge nic wkręcic w ścianę, a na balkonie nie chce go trzymać. Myślałem o czymś takim: https://allegro.pl/oferta/stojak-na-rower-pionowy-e-bike-wieszak-rowerowy-11484589160 Ma to sens?
- Jakie rzeczy warto dokupić w następnej kolejności? Mam spodenki z gąbką i porządny kask z mipsem bo wcześniej jeździłem ale na góralu (raczej z braku laku, gravel będzie bardziej dopasowany do terenów po których jeżdzę). Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi :D
  • 15
@average_martial_arts_enjoyer:
1. Nie warto, za 40 zł na Ali da się wyrwać offbondage, świeci jak #!$%@? i ma ciut mniejszy akumulator od tego Eyena, nie ma co przepłacać
3. RTR fajny, ale po co przepłacać, za 1/3 ceny masz coś o tej samej metodzie działania, mam aktualnie dwa gravele na tych stojakach, nie raz zdarzyło się uderzyć przypadkowo ramieniem i nie przewróciły się, także jak nie zrobisz tego umyślnie to nie
@average_martial_arts_enjoyer: jak chcesz iść w smar woskowy to to jest dobry moment, bo napęd będzie od nowości czysty. Jeden shake, żeby łańcuch opłukać z domyślnego smaru i heja. Tak poza tym, to fajne ciuchy pochłaniają dość sporo kasy, ale je na ogół kupuje się stopniowo. Miej jedne spodenki i jedną fajną koszulkę i już będzie git na start. Nie wiem czy masz, ale koszyki na bidon koniecznie do pary ( ͡
@average_martial_arts_enjoyer:
Koszulka: ja używam Quest i sobie chwalę, ale tu dobrych marek jest sporo. Patrząc na takie 200zł+. Jestem właśnie na etapie kupna nowej
Spodenki: mam Quest Endurance i jestem bardzo zadowolony. Z droższych Assos zbiera same dobre opinie. Castelli, Eroe, Endura robią dobre.
Bidony: mam Camelback Podium i Elite Fly. Oba polecam. Camelback ze względu na ustniki, a Elite za mięciutki plastik.
Koszyk: ja mam jakieś carbonowe z Chin. Tu