Wpis z mikrobloga

@jakismadrynickpolacinsku a co kończyłeś ?

Generalnie ja to zawsze wszystkim powtarzam ostatnio, nieważne jaką drogę ktoś obierze żeby wejść do IT np.
1) studia
2) bootcamp
3) nauka samemu
4) mentor
5) kursy, szkolenia

I jeszcze inne albo mixy tych dróg, to wszyscy kończą w jednym miejscu: skrzynka pocztowa rekrutera.
300-400 CV to standard jak mają, nie da rady żeby wszystko obrobili.
Masz kogoś albo znasz kogoś z IT, aby mógł popchnac
I jeszcze inne albo mixy tych dróg, to wszyscy kończą w jednym miejscu: skrzynka pocztowa rekrutera.

300-400 CV to standard jak mają, nie da rady żeby wszystko obrobili.

Masz kogoś albo znasz kogoś z IT, aby mógł popchnac Twoje cv w hr?


Zapraszają w ogóle na rozmowy techniczne? Bo to też jest bardzo ważne


@Volantie: W punkt. Najprościej teraz się dostać przez najtrudniejszą drogę - znajomości, kontakty, wyróżnić się czymś nietypowym.
@jakismadrynickpolacinsku mozesz miec 4 lata expa z tego rok przesiedzieć na benchu a 2 lata w nierozwojowym projekcie jako teoretycznie bi dev klepiac excela. Jezeli faktycznie chcesz isc ta sciezka to dobrym pomyslem jest zalapanie sie do korpo na jakies stanowisko pochodne. Potem mozesz probowac rekrutowac sie wewnetrznie - duzo latwiej sie wbic niz z ulicy. Nie wiem tez w jakiej sytuacji znajdujesz sie obecnie, jezeli nie odstrasza cie praca na zleceniu
@jakismadrynickpolacinsku a co do R to jako bi dev nie musisz tego umiec i w sumie nawet nie powinienes sie tego uczyc. Postaw na dobra a nawet bardzo dobra znajomosc sql, pbi/tableau, podstawy pythona i to Ci w zupełności wystarczy
@ston4 zarobki? Spójrz na justjoin.it pełno ofert niby za 7-16k zł ale co z tego jak to zarobki podane dla osób co mają firme. A same zusy, składki zdrowotne, pity, opłaty to kupę kasy i na rękę pozostaje ci może z 4-7k zł.
Ciągle się uzerasz po godzinach z czymś, nie masz chorobowego, robisz na okrętkę. W tej branży praktycznie nikt nie zatrudnia na umowę o pracę. Gdzie aktualnie nawet głupi
@tyjb-gjgr ok zacznimy od zarobkow:
Mediana dla mida to okolo 10-14k brutto uop i 90-120zl/h b2b. Srednio rozgarniety klepacz jest w stanie miec to 100zl/h b2b po kilku latach jezeli cos ogarnia, na ryczalcie to wychodzi okolo 13k na reke miesiecznie. Pokaz mi druga branze w ktorej sa mozliwe takie zarobki po kilku latach. 4-7k na reke to zarabiaja juniorzy ktorzy dopiero zaczynaja pracowac w it.
Praca zdalna:
Wymieniles osobe z twojej
@ston4 nie oszukujemy się teraz firmy "szukają tylko midow" bo po prostu wrzucają marna pensje, a seniorzy w ogłoszeniach prawie nie istnieją. W dodatku to co pokazane w ogłoszeniu nijak ma się do realiów, i ta długa lista wymagań dla mida co ledwo team leader by ogarnął.

Pracowałeś kiedyś w jakiejś innej branży niż IT?

Ja na warsztacie samochodowym więcej do ręki dostawałem i praca luźniejsza niż nie jeden znajomy ma w
@jakismadrynickpolacinsku: mega duza konkurencja w tej chwili jest. Nie wiemy co bedzie dalej. Rokowania sa kiepskie ale slyszalem info ze sie to zaczyna poprawiac. Ch.j wie, przyszlosci nie przewidzimy, a analizy malo kiedy sie sprawdzaja. Jesli nadejdzie wiekszy kryzys, to sa male szanse bo juz sporo projektow firmy porzucily nawet po kilku latach pracy i milionach wlozonych w nie.
@jakismadrynickpolacinsku:
Większość pracodawców odsiewa po wykształceniu albo doświadczeniu. W jakiś mniejszych ośrodkach, gdzie brakuje informatyków da się dostać pracę, albo wysyłać gdzie się na bo zawsze istnieje jakaś garstka co sprawdza dokładnie każdego kandydata, ale wtedy to musisz być naprawdę rokujący.