Wpis z mikrobloga

Skoro mówi się, że ostatnie 5 powtórzeń do upadku to te stymulujące to dlaczego nie robimy we wszystkich ćwiczeniach 3x5? Wykonując 3x15 pierwsze 10 powtórzeń nic nam nie da a dopiero ostatnie 5 będzie stymulujące to w takim razie czemu tak ćwiczymy bo nie rozumiem. Wyjaśniłby mi to ktoś?

#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia
  • 8
@wyszopek129: nie stymulujące tylko wysokostymulujące.

Mamy różne typy włókien w mięśniach które doświadczają hipertrofii w różnych aktywnościach w ciągu dnia.

Dla osoby początkującej/niećwiczącej jak zrobisz cokolwiek siłowego to masz szanse stymulować niskoprogowe jednostki motoryczne które "sterują" małą ilością włókien mięśniowych z małym potencjałem do wzrostu.

Wysokoprogowe jednostki motoryczne, sterują dużą ilością włókien, które wykazują duży potencjał do wzrostu. I te właśnie wysokoprogowe jednostki motoryczne są aktywne według badań w ostatnich 4
Skoro mówi się, że ostatnie 5 powtórzeń do upadku to te stymulujące to dlaczego nie robimy we wszystkich ćwiczeniach 3x5?


@wyszopek129: jak to nie robimy? ( ͡ ͜ʖ ͡)

Osobiście większość(tak, tył barku i łapy też) ćwiczeń zamykam w zakresie 5-8, zwykle bliżej 5, natomiast wyższe repy robię jedynie jak już jestem znudzony tego typu "stylem" treningu - i mam wtedy świadomość, że takie odstępstwo nie