Wpis z mikrobloga

Python to Java języków programowania, nie wiem kto wpadł na pomysł, żeby robić w tym języku coś więcej, niż proste skrypty i testy.
Pracuję aktualnie z projektem napisanym w tej abominacji i mam ochotę złożyć wypowiedzenie. Nigdy nie wiesz co jest czym, bo typy są dynamiczne, jedna słaba nazwa i masz kilka minut straconych na zrozumienie tego spaghetti, błędy ujawniają się dopiero w runtimie i w dodatku każdy program ma dziesiątki zależności, których nie sposób zrozumieć.
Język dobry tylko wtedy, gdy musisz coś szybko napisać, ale już nigdy nie chcesz do tego wracać.

#programowanie
  • 15
Pracuję aktualnie z projektem napisanym w tej abominacji i mam ochotę złożyć wypowiedzenie. Nigdy nie wiesz co jest czym, bo typy są dynamiczne, jedna słaba nazwa i masz kilka minut straconych na zrozumienie tego spaghetti, błędy ujawniają się dopiero w runtimie i w dodatku każdy program ma dziesiątki zależności, których nie sposób zrozumieć.


@cordianss: bo dobry do AI/ML a słaby do reszty, Julia fajny język
@cordianss: a Java to Cobol XXI wieku

bo dobry do AI/ML a słaby do reszty, Julia fajny język

@paczelok: a co jest takiego szczególnego w Pythonie że jest dobry do AI/ML? Przecież to AI i ML jest robione w C++, a Python tylko to skleja. Prawie każdy inny język nadawałby się równie dobrze co Python.

Przyczyny popularności Pythona w AI/ML są chyba bardziej społeczne niż techniczne. AI/ML jest tradycyjnie mocno
@Krolik

@paczelok: a co jest takiego szczególnego w Pythonie że jest dobry do AI/ML?


Jak to co? Przecież wszędzie tak pisze, że jest. Każdy powtarza to co zobaczył w internecie, bo zainteresowaniu IT oglądając reklamy u Stanowskiego.
Jak to co? Przecież wszędzie tak pisze, że jest. Każdy powtarza to co zobaczył w internecie, bo zainteresowaniu IT oglądając reklamy u Stanowskiego.


@michal-plc: ale ja wiem co to torch
@paczelok: a co jest takiego szczególnego w Pythonie że jest dobry do AI/ML? Przecież to AI i ML jest robione w C++, a Python tylko to skleja. Prawie każdy inny język nadawałby się równie dobrze co Python.


@Krolik: high frequency trading twierdzi inaczej
@cordianss:
- Pracuj w #!$%@? projekcie klepanym przez hindusów, ze zmiennymi ponazywanymi z dupy, nie ogarniaj jak działają type hinty (tak jak cały zespół) ani menedżer zależności (już nie wspominając o poetry)
- Narzekaj, że Python to gówno
@cordianss: No tak, wszystkie firmy są głupie skoro otwierają stanowiska na Python devów i klepią w tym projekty, a Ty jedyny mądry ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powód jest taki, że się da, a to, że ty tego nie potrafisz, to już inna kwestia. Jak masz kilku Python devów to raczej nie każesz im klepać projektu w Javie.
  • 1
@papaj42: To jest powód właśnie, masz kilku devów Pythona, którzy mogą coś zaklepać, to im każesz z tym pracować. Z inżynierskiego punktu widzenia nie ma to sensu, bo Python nadaje się tylko do prototypowania.
Z inżynierskiego punktu widzenia nie ma to sensu, bo Python nadaje się tylko do prototypowania


@cordianss: Miliony projektów napisanych w Pythonie przez firmy na całym świecie raczej się z tobą nie zgadza. Raczej to o tobie źle świadczy, skoro przerósł cię język, jak to określiłeś, do prototypowania. Szczególnie zależności, czyli najprostsza i najprzyjemniejsza rzecz jaką Python ma do zaoferowania XD
  • 1
@papaj42: Przecież ci powiedziałem, firmy piszą coś w Pythonie, bo tak jest tanio, gdy masz devów od tego, często startup zaczyna prototyp w Pythonie i później firma zostaje z tym kodem. Z inżynierskiego punktu widzenia nie ma to sensu i nie ma żadnych poważnych projektów w tym języku, chyba że znasz jakiś?
@cordianss: Nie ma wcale, mniejsza że cały ML i DE stoi na Pythonie XD Jak chcesz się wypowiadać na temat jakiegokolwiek języka, to polecam najpierw się w niego zagłębić trochę bardziej, niż napisanie hello worlda. Twoja argumentacja nie ma jakiegokolwiek sensu, narzekasz na rzeczy, których nie rozumiesz i nie próbujesz zrozumieć, a które w Pythonie są bezproblemowe dla kogoś, kto ma jakiekolwiek doświadczenie. Narzekasz na nazewnictwo i spaghetti code, tak jakby