Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko176
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

407

Sala do porodów martwych dzieci obok tej dla żywych.Dramat w polskich szpitalach

Sala do porodów martwych dzieci obok tej dla żywych.Dramat w polskich szpitalach

Aż 30 proc. z kontrolowanych szpitali nie zapewniło pacjentom godnych warunków pobytu - wynika z opublikowanego w czwartek raportu Najwyższej Izby Kontroli. W jednym z warszawskich szpitali "sala dla porodów martwych" była w bezpośrednim sąsiedztwie sali porodów żywych dzieci.

Bobito
Bobito
z
rmf24.pl
dodany: 19.09.2024, 09:07:28
  • #
    polska
  • #
    szpital
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    zdrowie
  • 199
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (199)

najlepsze

ej_mordo
ej_mordo
19.09.2024, 11:06:10 via Wykop
  • 162
polski szpital i godne warunki pobytu...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dzikuZplasriku
dzikuZplasriku
dzikuZplasriku
19.09.2024, 11:57:06 via Wykop
  • 70
@ej_mordo: takie sale powinny być właśnie z mega jakości, wypasione , z mega wsparciem i odizolowaniem od tym którzy maja dzieci.

Ten kraj to stan umysłu.

Wszystko kwadratowe, pomyślenie ekonomicznie jak w obozach hitlerowskich i bez pomysłu. NaCisk ekonomiczny widać nawet w tak tragicznych sytuacjach.

Ha tfu na ten karton beton dewelopersko polityczny. Hór klatkowy polaka pospolitego kótremu nic nie przeszkadza
  • Odpowiedz
ej_mordo
ej_mordo
19.09.2024, 12:06:36 via Wykop
  • 26
@dzikuZplasriku: a zdrowo rądzoce mają lepiej ? Przyjdzie w-------a piguła podłoczy ktg na 4 godziny a jak tylko pipnie to drze morde ze sie ciezarna poruszyła. na kazdym oddziale zrobisz cokolwiek to zaczna drzec morde
  • Odpowiedz
wildangelx1
wildangelx1
19.09.2024, 13:21:59 via iOS
  • 125
Pamietam jak mialem praktyki w szpitalu. Na oddziale leżały matki po porodzie. Pytam babki jak tak dzidziuś a ona ze nie żyje. łóżko obok były inne matki z dziećmi . Mega nie zręczna sytuacja
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rafal-heros
rafal-heros
rafal-heros
19.09.2024, 13:34:19 via Wykop
  • 57
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
w.....e
konto usunięte 19.09.2024, 14:02:47 via Wykop
  • 28
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Jacekiplacek96
Jacekiplacek96
19.09.2024, 11:27:05 via Android
  • 79
Kto tego nie przeżył nie wie o czym jest mowa
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MrForni
MrForni
19.09.2024, 12:15:28 via Wykop
  • 58
@Jacekiplacek96: Kiedyś się nad tym zastanawiałem. Taka sytuacja może zrobić porządny rozpierdziel w głowie kobiety. Mówiąc bezpośrednio - kobieta rodzi trupa. Mega traumatyczna sprawa.
  • Odpowiedz
mowcaumarlych
mowcaumarlych
19.09.2024, 12:58:21 via Wykop
  • 83
@Jacekiplacek96: dokładnie.

Jak sobie przypomnę te kilka lat temu, że lekarz prowadzący nie rozpoznał skurczy porodowych i kazał brać nospe, albo j----ą aktualizacje windowsa przy przyjęciu do szpitala w ten sam dzień i ok. godzinnej posiadówy z pigułą, która miała o wszystko pretensje a w niczym się nie spieszyła, albo to jak już Żonę zbadał lekarz to nagle panika alarm, 10 ludzi zaczęło biegać, najpierw próba wstrzymania porodu w 19
  • Odpowiedz
Z.....y
Z.....y
konto usunięte 19.09.2024, 13:32:57 via Wykop
  • 46
A potem prawicowy ściek nam będzie wmawiał, że to Onet nam obrzydza macierzyństwo xD. NIE. Macierzyństwo obrzydził PiS, zakazem aborcji, brakiem miejsca w żłobkach, traktowaniem kobiet na porodówkach jak ścierwo i wysyłaniem lekarzy za granicę "NIECH JADOM".
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lunaexoriens
lunaexoriens
19.09.2024, 14:03:32 via Wykop
  • 5
Macierzyństwo obrzydził PiS


@ZasilaczKomputerowy: Macierzyństwo obrzydziły nasze czasy. Ludzie po prostu chcą mieć luz blues, więcej czasu i mniej zmartwień. Piszę to jako stary kawaler, żeby nie było.
  • Odpowiedz
galicjanin
galicjanin
20.09.2024, 06:06:40 via Android
  • 1
@ZasilaczKomputerowy jeszcze bardziej kiepska sytuacja z mieszkaniami, żłobkami, przedszkolami, czy Janusze na rynku pracy. Jak w takich warunkach planować dzieci?
  • Odpowiedz
Lama1
Lama1
19.09.2024, 13:32:44 via Wykop
  • 41
tyle się mówi o kryzysie dzietności w Polsce a tu proszę rządy wydaje miliardy na ocieplenie prywatnych domów a brakuje kasy na przyzwoitą opiekę mędyczną dla kobiet w ciąży
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Bananek2
Bananek2
19.09.2024, 14:54:52 via Wykop
  • 1
@Lama1: a potem jeszcze problemy ze żłobkami i przedszkolami xD
  • Odpowiedz
pilprzem
pilprzem
pilprzem
19.09.2024, 21:35:41 via Wykop
  • 0
@Lama1: pielegniarka czy ginekolog maja etat przez zasiedzenie. Jak nie dasz pod stolem to bedzie traktowana jak bydlo
  • Odpowiedz
Piootreek
Piootreek
Piootreek
19.09.2024, 15:06:25 via Wykop
  • 32
no niestety przezylem to z zona. Byla w szpitalu MSWiA w Warszawie. Najgorsze jet to ze to wlasnie kobiety - pielegniarki traktowaly ja jak problem. Menela lepiej potraktowali bo go ladnie umyli i opatrzyli,a kobiete ktora stracila dziecko traktowali bez zadnego szacunku.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

E.....K
E.....K
konto usunięte 20.09.2024, 04:20:46 via Wykop
  • -1
@Piootreek: I później się dziwią że są bójki w szpitalach i biją ratowników.
  • Odpowiedz
galicjanin
galicjanin
20.09.2024, 05:56:44 via Android
  • 1
@ElectroNICK ratowników biją zwykle na wezwaniach w melinach.
  • Odpowiedz
SzybkiBizon
SzybkiBizon
19.09.2024, 15:32:02 via Android
  • 30
Pamiętam jak się rodziła moja córka to na tej samej sali poporodowej leżała moja z córcią a obok Pani która straciła dziecko i patrzyła tylko w jeden punkt ciągle. Nie zapomnę tego widoku coś strasznego.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Multipurpose_Labels
Multipurpose_Labels
19.09.2024, 16:41:43 via Android
  • 4
@SzybkiBizon Współczuję bardzo. Sama mam tylko Tatę i jak pomyślę, że mógłby coś takiego ze mną przeżyć... Trauma do końca życia.
  • Odpowiedz
dzejdzejdzej
dzejdzejdzej
19.09.2024, 14:30:38 via iOS
  • 21
Sala porodów obok siebie to jest najmniejszy dramat. Dramatem jest gdy te dwie matki spotkają się na jednej sali. Jedna pełna radości i nadzieji i druga która właśnie straciła dziecko.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ipkis123
ipkis123
19.09.2024, 13:49:55 via Wypiek
  • 21
To nie szkodzi. Kobiety nie chcą rodzic przez artykuły na Onecie, a nie przez służbę zdrowia

Przynajmniej tak na wykopie mówią
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Bbbz
Bbbz
Bbbz
19.09.2024, 13:55:33 via Wykop
  • 18
@ipkis123: wykopki z swoich piwnicach najlepiej znają ten temat.... kobieta dla nich to zło konieczne do rodzenia a jak nie chce to ladacznica skrobiąca się na lewo i prawo...
  • Odpowiedz
omnomnom
omnomnom
omnomnom
19.09.2024, 18:33:57 via Wykop
  • 5
@ipkis123: no ciekawe w DE w tamtym roku mieli mniej niz 1.4 dzietność a z tego co kojarzę to w berlinie masz przedszkole/zlobek zapewniony z podatków, służba zdrowia jest dopompowana, aborcja jest przeciez legalna. Z tego co kojarzę jakoś w pandemii jak wyskoczyło im na służbe zdrowia to już było ponad 400mld euro.
Jest twoim zdaniam jakaś korelacja między służbą zdrowia a dzietnością?

to jasne że normalny człowiek zastanowi się
  • Odpowiedz
betonowa_klata
betonowa_klata
19.09.2024, 13:33:07 via Android
  • 19
Godne warunki- byłam w maju na zabiegu w szpitalu. Spanie ja korytarzu to norma. Stare, śmierdzące kible (łazienka się tego nazwać nie da) koszmarne depresyjne warunki. Dla porównania niemieckie kliniki publiczne budują pojedyncze sale z łazienkami z dwoma umywalkami - a żeby rodziną mogła sobie razem myć zęby. Źródło- bliski znajomy pracował dla biura arch w pl robiącego zlecenia dla Niemców.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rafal-heros
rafal-heros
rafal-heros
19.09.2024, 13:52:41 via Wykop
  • 16
@betonowa_klata: onkologia w Warszawie.

To dla tych co mówią ze w dużym mieście lepsza opieka medyczna niż w powiatowym XD
rafal-heros - @betonowa_klata:  onkologia w Warszawie.

To dla tych co mówią ze  w du...

źródło: 1000004473

Pobierz
  • Odpowiedz
SEGATASANSHIRO
SEGATASANSHIRO
SEGATASANSHIRO
19.09.2024, 14:05:32 via Wykop
  • 18
@rafal-heros: klimat jak w kilblu na koloniach 96 roku
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
3976
Pracownicy zonda zostali zwolnieni. Prezes nieuchwytny, ma paszport Izraela.
Pracownicy zonda zostali zwolnieni. Prezes nieuchwytny, ma paszport Izraela.
2804
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
2786
Pracownia 3lab potwierdza, że aplikacja Kornelii Wieczorek nigdy nie powstała
2754
Przyłapane gnoje na wyrzucaniu budowlanego syfu w lesie
Przyłapane gnoje na wyrzucaniu budowlanego syfu w lesie
2713
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #4konserwy
  • #heheszki
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking