Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka jak zmienił się rynek nieruchomości i ceny na przestrzeni ostatnich 5 lat.

Robiłem wycenę działki w mieście powiatowym zakupionej w 2019 roku za 240k
Aktualna wycena: 389k

Gdyby człowiek wiedział to by się zakredytował pod korek i wykupił wszystko w okolicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #budujzwykopem #budowadomu #finanse
ATAT-2 - Taka ciekawostka jak zmienił się rynek nieruchomości i ceny na przestrzeni o...

źródło: Screenshot 2024-03-08 at 10.20.51

Pobierz
  • 23
@jacos911: Kredyty na stałe oprocentowanie to było wtedy jakieś kilka procent rynku. Szacun dla wszystkich co tak wzięli, ale ogólnie patrząc, mało kto to robił, również inwestycyjnie.
@Anien: No ale PiS wiedział ile pieniędzy wydrukuje w ramach "Funduszu przeciwdziałania skutkom COVID", tak więc wiedział że te stopy to tylko na chwilę. Morawiecki też nie bez przyczyny kupował obligacje indeksowane inflacją - im większą inflację wywołał, tym więcej zarobił.
Gdyby człowiek wiedział to by się zakredytował pod korek i wykupił wszystko w okolicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ATAT-2: gdybym wiedział wtedy, to bralbym klitki na Woli, najlepiej trzy. Miałbym z zysku już dom bez kredytu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Kiedyś miejscowy mi chciał wcisnąć ziemię w Ustrzykach Dolnych po 30 zł z metra ale młody byłem :)


@ATAT-2: mojemu dziadkowi w latach '70 jakiś znajomy proponował kupienie góralskich chatek za grosze w centrum Zakopanego, a ten stwierdził że za daleko i po co to komu xD. Chyba nie muszę mówić ile to jest obecnie warte ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°