Wpis z mikrobloga

#gry #pc #pcmasterrace #gaming #ubisoft #sweetbabyinc #heheszki

Apropo tego znaleziska:

https://www.wykop.pl/link/7385121

Pamiętam jako gówniak już trochę większy pojechałem z ojcem do miasta wojewódzkiego by zrobić zakupy i obok był mediamarkt. Zobaczyłem wtedy swoją pierwszą miłość. Seria Assassin’s Creed, wtedy była tylko jedynka i dwójka. I rok później chyba wyszło Brotherhood i 2 lata później albo 3 revelations.

Ale mniejsza o to, ucieszony do kasy z fizycznym pudełkiem z płytą poszedłem, położyłem jednego pieniazka 200zł i dostałem nawet resztę. Nie pamiętam ile chyba 60-50 ziko reszty.

Jeszcze za ten hajs zjadłem w KFC i kupiłem sobie czapkę z daszkiem xd

Ale #!$%@? to nie o mnie. CO SIĘ #!$%@? DZIEJE W UBISOFCIE I NA RYNKU GIER XD

Żeby kupić całą serię total war chyba trzeba wydać 5-6k z tego co patrzyłem jakiś czas temu.

Ale żeby za ten #!$%@? paździerz RPGowy który zrobili z mojej ukochanej serii płacić taki hajs? Za co #!$%@?? XD

Programiści to tam u nich mają inne lambo na każdy dzień tygodnia czy o #!$%@? tu chodzi?
GajuPrzegryw - #gry #pc #pcmasterrace #gaming #ubisoft #sweetbabyinc #heheszki

Aprop...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 18
@GajuPrzegryw: Pomijając wersje "Deluxe" i inne specjalne które często nawet w grze single dają jakieś skiny albo inne mało znaczące badziewie.

Gry za 250-350 zł to nie jest nie wiadomo jaka skala inflacji gry są też coraz droższe w produkcji. I jak dla mnie problemem nie jest ich cena tylko to że nadal często gry są niedopracowane.
@carving85 nie mówię o podstawkach. Podstawa w cenie 300zł jest ok za gry typu Helldivers 2 czy inne dopracowane produkcje jak Elden Rings czy Baldurs Gate 3.

Ale Cyberpunk 2077? Valhalla? Origins? Albo bez sensu historia, albo #!$%@? copy paste martwa seria, albo błędy które przez miesiące uniemożliwiają zabawę. A co z wiecznym early Access? Czy pół gry i dodatków ukryta za dodatkowymi płatnościami xd dodatki fabularne nie mogą być w cenie
Valhalla? Origins?


@GajuPrzegryw: W sumie ani jednej ani drugiej gry bym się nie czepiał o podstawkę za 300zł. Gry z serii AC już od dawna są takie że ogrywasz co 2-3 grę która akurat trafia w epokę która ci się podoba.
Ktoś jest zmuszony kupować każdą grę z serii? Klasyczne tutaj głosowanie portfelem zrobi swoje.
@carving85 dawniej gry z serii miały historię która się wiązała ze soba i była spójna(Patrz pierwsze 4 części serii Assassin’s Creed). Jeśli seria się kontynuuje to zazwyczaj człowiek zakłada, że i historia jest powiązana jak dying light 2 itd. Te gry nie mają ze sobą związku i są luźno oparte na historii zakonu.

Gdyby te #!$%@? z ubi miały sumienie to by chociaż nową serię z tego ukręcili.
@GajuPrzegryw: Ogólnie dla mnie pierwsze 3 części to są najlepsze jeżeli chodzi o AC.

Ale co do kontunuowania historii to nigdy nie reklamowali kolejnych serii jako coś spójnego historycznie szczególnie po zakończeniu wątku w teraźniejszości.

Serii które mają spójną historię w kontynuacjach jest tak samo wiele jak takich które mają tą historię osobną a wspólna jest jakaś mechanika itp.
@GajuPrzegryw Takich kilkuletnich gier się nie kupuje w normalnej cenie - czy raczej zawyżonej w stosunku do regularnej ceny promocyjnej, tylko właśnie na promocjach. Albo w zewnętrznych sklepach, gdzie bardzo często jest taniej https://gg.deals/game/assassins-creed-valhalla/

A jak myślisz, że to jest mocno zawyżona cena, to pomyśl że Starfield na premierę kosztował 350zł, a edycja premium 500zł xDD I wiele osób to kupiło, choć cześć pewnie zwróciła
@GajuPrzegryw To zależy jak zdefiniujemy naprawę. Ja to przeszedłem w październiku i odinstalowałem, więc nie wiem osobiście jak teraz z optymalizacją, ale podobno jest lepiej (co niekoniecznie znaczy dobrze) i dodali DLSS i FSR.
Ale stan techniczny to tylko czubek góry lodowej, którą jest reszta gry. Jak ktoś lubi drewno, to ujdzie, tylko jak dla mnie to powinno być w cenie produkcji Piranha Bytes, a nie dawnych kolekcjonerem. Dla mnie to jest
@ZlodziejBilonownic: Ziom, programiści to tam mają warunki i wypłaty jak w chińskich kołchozach, a ta cała kasa idzie do zarządu.

Swoją drogą przypomnę że ten żabojad z Ubishitu który robi jako główny menedżer cyfrowych subskrypcji, bo tak, mają #!$%@? takie stanowisko, powiedział wszystkim żeby się przyzwyczaili do nieposiadania gier. Każdy kto dalej finansuje Ubishit ma ujemny RiGCz i nie zasługuje na nic dobrego w życiu.
supra107 - @ZlodziejBilonownic: Ziom, programiści to tam mają warunki i wypłaty jak w...

źródło: Screenshot-2024-01-15-164447

Pobierz