Wpis z mikrobloga

XTB to świetna perełka, najlepsza fintech spółka na #gielda. Nigdy ale to przenigdy o niej złego słowa nie napisałem. Moja przygoda z XTB zaczęła się jak to bodajże @maniek74 i @widmo82 nagonili mnie z 3 lata temu na kupno pierwszych 1000 sztuk. Szybko potem, zadowolony że mam fintech w portfelu zobaczyłem przy zjeździe na sankach -8k niezrealizowanej straty. Mówię a #!$%@? tam. Może dywidenda będzie, trzymiem. Trzymam tak do dzis ze średnią 24,84. Przy ABB nieco dokupiłem o dzięki temu jestem dzisiaj szczęśliwym posiadaczem 1450 akcji. Co będzie dalej? Dywidendę chętnie przytulę, akcji raczej szybko nie sprzedam bo osobiście oceniając XTB w kategoriach fintech-banku uważam że kapitalizacja jest śmiesznie niska w otoczeniu konkurencji. 200 zł za akcje to dobry piniondz.
Giełda to są fajne emocje, żadna inna spółka nie przyniosła tylu emocji co XTB #meczennicyxtb
  • 12
@czasnawykopki: tez mialem xtb za 16pln, w miesiac urosło do 29pln na dzien przed raportem. Pamietam mialem szesciocyfrowy zysk na xtb ale mowie, raport bedzie dobry, trzymam. Raport i wyniki byly lepsze niz zakladali wszyscy. A kurs po otwarciu spadl 30%. Kolejnego dnia spadł 25%. Sprzedalem na BE i byl to u mnie najwoekszy niezrealixowany zysk na pozycji. To był srodek 2020 roku. Wspaniala spółka.
@minor983 tak było ( ͡º ͜ʖ͡º) coś niecoś udało się z giełdy odłożyć. W sumie też będzie co opowiadać. Najbardziej cieszy mnie to, że na pytanie teścia a on zawsze pyta „to ile na tej giełdzie straciłeś” odpowiem „no to się tata #!$%@? zdziwi”. A później pokaże mu wynik na samym XTB (,)
jazda będzie jak się dowiemy że wmoczyli na longach BTC xD


@widmo82:

Już mieli zabezpieczać BTC po tym jak wtopili jakiś czas temu.

@czasnawykopki:
Ja jestem od niedawna na pokładzie, ale przyglądałem się od pewnego czasu. Mam podobne zdanie. A okazje jeszcze nie raz będą, żeby dokupić jak będzie jakiś ogórkowy kwartał. Ta spółka tak ma
@Mysciak: właśnie z tego powodu ja uważam że to jest najlepsza spółka do zarabiania pieniędzy jaka istnieje na GPW. Przecież przy jednym słabszym kwartale tu będzie zrzut o 30%, wtedy trzeba kupować ile wlezie. Mam 2k akcji ze średnią 19zł, przy 100zł zacznę myśleć o sprzedaży, jak do tyłu nie urośnie to będę po prostu czekał na dywidendy.