Wpis z mikrobloga

Dlaczego na wykopie jest taka pogarda do ludzi z wyższym wykształceniem? Ostatnio coś tutaj czytałem, jakiś gość napisał, że ma magistra i od razu tylko z tego powodu szydera i umniejszanie takiej osobie xDDD

Niektórzy pisali mawet, że ten ,,papierek" nic nie daje i zdobycie go, jest jak kupienie gumy w sklepie. Pytanie więc, to dlaczego tego nie zrobili?

To prawda, że są studia, po których trudno z pracą, ale jest też masa zawodów, gdzie bez studiow nie masz możliwości dostania danej pracy.

Cały czas przeświadczenie, że bez studiów można dobrze zarabiać, a rzeczywistość jest taka, że bogaci bez studiów, to marginalne przypadki i większość #!$%@? gdzieś fizycznie albo na kasie czy robi inne gówno za najniższą, max 4.2k netto.

Druga sprawa, masa przegrywów (no kto by się spodziewał) chce być programistami, najlepiej na zdalnych, bo to są aspoleczni dziwacy i myślą, że bedą zarabiać po kilkanaście tysięcy klikając w komputer i oczywiście pracowali w jakimś cd project czy innym blizardzie xD

Znam dwóch programistów z kilkuletnim stażem pracy (4 i 6 lat). Jeden nadal zarabia najniższą krajową, a drugi 5.5k netto i to w Warszawie xDDDDD Normalnie BO  GA  CZE! Ale co na zdalnym siedzą i dziwaczeją to ich!

I tak aby jeszcze zdenerwować takie wybitne jednostki intelektualne. Kończe specjalizacje medyczną, za kolejny gówno papierek będę zaraz zarabiał z automatu ponad 1k netto. No ale panieeee kwiiiiii po co to się łuczyć kwiiiiii każdy debyl ci to zda kwiiii, takie coś to można w kiosku kupić kwiiiii kwiiiii.

Kończąc, każdy kto umniejsza i wyśmiewa osoby z wyższym wykształceniem, jest osoba bez studiów, której dupa pęka, że przez ,,gówno" papierek/i, ktoś zarabia x razy tyle co oni.

#bekazpodludzi #studia #przegryw #programista15k #gownowpis #studbaza #oswiadczenie
technojezus - Dlaczego na wykopie jest taka pogarda do ludzi z wyższym wykształceniem...

źródło: Praca%20magisterska-co%20to%20jest

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@technojezus: bo polskie realia zdewaluowały wyższe wykształcenie, każdy teraz ma magistra z ekonomii, socjologi itp z byle jakiej uczelni i nic mu to nie daje.

A w IT dyplom nic nie znaczy. Poza tym że ktoś poświęcił 5 lat na naukę zamiast nabywać realnego doświadczenia w tym czasie, które jest dużo więcej warte.
  • Odpowiedz
@Djelon: No teraz bez studiów nie wejdziesz w branżę jak tak zauważyłem po rodzinie czy znajomych ludziach, którzy w ostatnich latach weszli w IT.
Informatyka to najbardziej oblegany kierunek, a na staż się załapać to musisz być studentem.
  • Odpowiedz
@technojezus: i klasycznie. Gardzą byle magistrem a sami nie mają nawet tego hahaha.

Bo „nie mają warunków albo predyspozycji” hahaha. Z jednej strony mówią że studia nic nie dają i byle kto je może zrobić. Ale jednak chyba nie są takie łatwe skoro sami ich nie mają xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Djelon: ale to jest bzdura z rangą uczelni, przynajmniej na części kierunków Ja skończyłem gówno uczelnie, tyle że kierunek medyczny i z bomby miałem robotę w szpitalu
  • Odpowiedz
@technojezus: Ta pogarda jest w większości dla gownokierunkow albo troche dla tych związanych z informatyką, które nie uczą niczego konkretnego. Ale oczywiście dużo w tym też resentymentu.
  • Odpowiedz
jak widać każdy ma czelność krytykować czy uwłaczać posiadania wyższego wykształcenia


@technojezus: Nie każdy, to myślenie dychotomiczne. Osobiście myślę, że są osoby, które zaliczyły i osoby które się uczyły. Moja definicja uczenia się to czytanie i analiza literatury przedmiotu, korzystanie ze skutecznych sposobów nauki, by wiedza nie ulotniła się zaraz po zaliczeniu. Większość absolwentów nie może pochwalić się bardzo dobrymi ocenami dlatego szczycą się samym papierkiem.
  • Odpowiedz
@technojezus:
Ja mam kuzyna z magistrem co robi na magazynie oraz matke i starsza siostre z magistrem co zarabiaja mniej niz ja dwano temu na stazu.

Nie wydaje sie ze jest beka z edukowania sie- ktore zawsze jest wazne-, tylko beka z ludzi ktorzy skonczyli gownouczelnie na gownokierunku, ktorzy zabiliby sie skaczac ze swojego ego na swoje iq co bronia gownosystemu ktory dal im papierek "wedlug nas nie jestes debilem" jakby
  • Odpowiedz
Poza tym że ktoś poświęcił 5 lat na naukę zamiast nabywać realnego doświadczenia w tym czasie, które jest dużo więcej warte.


@Djelon: przecież tak można #!$%@?ć o każdym zawodzie, że zamiast na studia to trzeba było pójść do pracy i zdobywać doświadczenie, tylko żeby zdobyć pracę to trzeba mieć jakieś pojęcie, które zdobywa się zazwyczaj na studiach, a nie na kursie z udemy
  • Odpowiedz