Wpis z mikrobloga

TLDR: fotka vs video vs lustro

Próbuję sobie zrobić selfie przodem do wizy i nie mogę uwierzyć jak brzydką mam mordę i niesymetryczną. Nie ważne czy przednim aparatem czy tylnym xd No po prostu dramat. Smartfon też nie jest jakiś kiepski, generalnie ma dobre opinie co do zdjęć (iphone x).

Z drugiej strony jak sobie postawie go na statywie i włączam nagrywanie to jak zupełnie inny człowiek xd nawet jak się nie ruszam na tym filmie. Generalnie niebo a ziemia (na plus). Jak patrzę klatka po klatce to też jest git ale jak już zrobie zdjęcie (nawet z dalsza) to jest o wiele gorzej..

Z trzeciej strony jak sobie popatrzę w lustro to też o wiele lepiej. Podoba mi się swój lustrzany wygląd.

Czy to możliwe że zdjęcie od przodu tak uwypukla asymetryczność twarzy (nawet niewielką) że się gorzej wygląda? Kinol jakiś taki większy, morda krzywa itp. Czy raczej ludzie mnie widzą tak jak na zdjęciu i #itsover dla chłopa?

#tinder #fotografia #selfie #przegryw #tinder
  • 6
@De_Fault: Ja tylko w lustrze przypominam człowieka, a jak widzę siebie na zdjęciach czy filmach to mam odruchy wymiotne.
Kilka razy w życiu już słyszałem, że jestem brzydki, a w lustrze wyglądam na przeciętnego więc skłaniam się ku opcji, że w zdjęciach jest więcej prawdy niż w lustrach.
Z drugiej strony weź dowolną osobę, postaw ją przed lustrem i oceń czy jej odbicie lustrzane różni się jakoś drastycznie od tego co
  • 1
@WwaDdl022: kiedyś był taki trend (i chyba nadal jest) robienia sobie zdjęć do lustra.. no ludzie wiedzą że lepiej wyglądają w lustrze i faktycznie wydaje mi się że taka prawda. Raz mi laska wysyłała same takie fotki do lustra i wyglądała korzystniej niż w realu.

Wg. mnie to aparat spłaszcza i uwypukla asymetryczność (tak jak łysina). Łysy żeby być przystojny to musi być niemal w 100% symetryczny. Tak samo chyba jest