Wpis z mikrobloga

Mało kto jeszcze wie, że dosłownie pod koniec tamtego roku z mocnym przytupem na Polski rynek motoryzacyjny wjechała Chińska marka MG.

To co oferuje w tej cenie to istny kosmos. Najdroższy aktualnie dostępny na polskim rynku model HS kosztuje od 103 do 125 tysięcy złotych.

Ten SUV jest większy od Toyoty RAV4. Z automatyczną skrzynią biegów, szklanym dachem, systemem kamer 360 stopni, skórzaną tapicerką foteli i 7-letnią gwarancją. W testach zderzeniowych dostał najwyższą notę 5 gwiazdek.

Posiada nawet system autonomicznej jazdy na poziomie L2.

Mocno stronniczy Auto Świat tak podsumował auto:

" Cena MG HS może zmylić. Możesz pomyśleć, że kryje się za nią tani samochód. Nie ufaj pozorom. Podczas całego testu nawet przez chwilę nie miałem wrażenia, że jeżdżę samochodem, w którym na czymś zaoszczędzono. To po prostu na wskroś nowoczesny kompaktowy SUV — i przy okazji jeden z najwygodniejszych w tym segmencie.

Na dodatek MG kusi opiekuńczością. MG HS ma aż siedem lat podstawowej gwarancji (z limitem 150 tys. km) i darmowy assistance przez pierwszy rok. A jeśli samochód serwisuje się wyłącznie w ASO, to assistance masz gratis także od 2. do 7. roku eksploatacji tego SUV-a. "

Recenzje na YouTube też nie szczędzą w komplementach zaznaczając wielokrotnie, że fotele czy środek wygląda rodem z klasy premium.

Teraz najlepsze. W Polskich salonach (wiem od znajomego z Renault) zapanował istny postrach i spadek obrotów.

Nic dziwnego bo w komentarzu możecie zobaczyć co oferuje konkurencja w tej cenie.

#motoryzacja #ciekawostki
Caracas - Mało kto jeszcze wie, że dosłownie pod koniec tamtego roku z mocnym przytup...

źródło: temp_file3223533117772062428

Pobierz
  • 187
  • Odpowiedz
@Caracas: niesamowite jak niektórzy mają ból dupy i deprecjonowanie faktu że chińskie auta pojawiają się w EU.

Przecież to wszystkim na rękę - ceny innych aut mogą wrócić do normalności, a jak nie to każdy ma wybór.

Nie czaje o co to bicie piany - zajebiście że konkurencja się pojawia.
  • Odpowiedz
@Caracas: . "Z automatyczną skrzynią biegów, szklanym dachem, systemem kamer 360 stopni, skórzaną tapicerką" akurat biorąc pod uwagę ze to chińskie auto za małą kasę to wolałbym jak najmniej gadżetów.

Później się okaże że "skóra" barwi, dach przecieka a kamery mają jakość starej nokia albo nie działają.
Nie ma nic złego w niskim wyposażeniu samochodów budżetowych jeśli to co jest działa dobrze i jest przemyślane.
  • Odpowiedz
@Caracas: Jestem bardzo bardzo ciekawy, jak to się okaże - że nagle o wiele taniej można sprzedawać auta i wcale nie muszą kosztować ile kosztują. Dobrze, wiadomo, jestem bias co do tego. Z jednej strony #!$%@? chiny, a z drugiej kupujemy xiaomi ale trzeba przyznać że są cenowym ratunkiem i zmuszają do konkurencji
  • Odpowiedz
I bardzo, #!$%@?, dobrze. Nawet jeśli te samochody są złe a recenzje kupione to może zmusi to znane w Europie marki do konkurencji. Od pandemii trwa dla nich cenowe eldorado. Jak ktoś kupił samochód w 2020r to w najgorszym wypadku nie stracił (a 4 lata jeździ)

Może w końcu zmuszą te europejskie motopazery do konkurowania a nie do zmawiania się jak #!$%@?ć klientów.


@khain @olewales: Mając w perspektywie zmianę auta za
  • Odpowiedz
@Caracas w UK zatrzęsienie od kilku lat, ale ich załadowali w bambuko nazwą MG. Mam nadzieję osobiście że okażą się być dobrymi samochodami, bo ceny samochodów z UE, JPN, KOR i USA popierdzieliło i to srogo fesst. W salonie VW po polo bez 100k nie ma co się pokazywać. Tutaj za 100k dostajesz a'la tiguana który dziś to chyba 180/190k zł
  • Odpowiedz
@WuZet_ błąd logiczny, Volvo jest dalej w Szwecji i zachowało fabrykę oraz pion inżynieryjny/projektowy. Kasa i cześć technologi płynie z Chin. Natomiast tutaj mamy inżynierię emblematową, całościowo i wszystko jest z chin, tylko logo pozostało angielskie.
  • Odpowiedz
@Kraciach @Morfi_pl @Caracas:
Miałem MG ZS wypożyczonego w UK na tripa. Był dość tani a wyglądał dobrze to go wziąłem. Niestety nie jeździło się tak dobrze jak samochód wyglądał. Nie chciał bym więcej musieć jeździć tym samochodem... Wykonanie średnie choć nie najgorsze ale przyjemność z jazdy żadna, system i nawigacja się zawieszała, światła długie świecą jak krótkie, pali jak smok a reakcji na gaz żadnej. Następnym razem wolałbym wziąć Golfa mimo
RSGApps - @Kraciach @Morfi_pl @Caracas: 
Miałem MG ZS wypożyczonego w UK na tripa. By...

źródło: IMG_8172

Pobierz
  • Odpowiedz
@Caracas: ja to jestem w bańce samochodów elektrycznych i nawet na pepperze w ubiegłym roku było u nich w gorących MG4 - solidny elektryk już od 125 200, a wersja long range 166k. Wersja Xpower, czyli posiadanie ferrari - 170k
Ja to bardzo chciałbym zobaczyć otwarcie salonów BYD w polsce. Model BYD Seal w koloerze Shadow Green skradł moje serce - najpiękniejszy samochód jaki wyprodukowano.
Gdyby wprowadzili BYD Seagull aka BYD
smallboobslover - @Caracas: ja to jestem w bańce samochodów elektrycznych i nawet na ...
  • Odpowiedz