Wpis z mikrobloga

Często potencjalni klienci pytają się mnie czy warto cyklinować starą drewnianą podłogę czy lepiej ułożyć panele. Moim zdaniem jeśli jest możliwość uratowania prawdziwego drewna to warto to robić. Z brzydkiego kaczątka można stworzyć pięknego łabędzia. Tu efekt finalny w komentarzach fotki przed

#remontujzwykopem #remont #budujzwykopem
Lowca90 - Często potencjalni klienci pytają się mnie czy warto cyklinować starą drewn...

źródło: temp_file6369875110352056412

Pobierz
  • 62
żaden nawet najlepszy panel nie będzie miał podjazdu do drewnianego parkietu;)


@JohnDoe01: Miałem parkiet, przy remoncie #!$%@?łem i wstawiłem porządne panele, nie widzę różnicy a sporo zaoszczędzonej kasy. To jest dobre tylko wtedy, jak ktoś lubi naturalny kolor drewna, czy tam fakturę słojów.
@Lowca90: Szanuję w opór za zajawkę, niby banalne odnawianie podłóg a piszesz o tym z autentyczną pasją, widać że lubisz to co robisz. Tak trzeba żyć, życzę Ci miras sukcesów w interesie i jak najwięcej klientów 💪
@Lowca90

@jaco666b nie ma jednego lakieru który polecam. Lakier dobieram do efektu jaki chce uzyskać klient i biorę pod uwagę blok/dom ( w bloku nie używam lakierów poliuretanowych). Ogólnie mówiąc działam głównie na systemie podkład i lakier z Berger-Seidle


Ok ale jednak poliuretanowe są o wiele bardziej wytrzymałe od wodnych? Mam pomalowany 10 lat temu Bona Traffic i juz się robi szary parkiet miejscami..
widocznie miałeś słabej jakości parkiet. Ja odczuwam i to zauważalną.


@JohnDoe01: Podejrzewam że dobrej, bo nawet ekipa remontowa się mnie pytała, czy nie szkoda mi takiego dobrego parkietu #!$%@?ć ¯\(ツ)/¯ Dla mnie to nostalgia, różnicy w użytkowaniu jakiejś większej nie zauważyłem. Mało tego na moich nowych panelach mniej widać brud (są szare), więc są dla mnie bardziej użyteczne.
@Lowca90: Ja kupiłem mieszkanie z parkietami i niestety to jest jakieś niskiej jakości bardzo miękkie drewno. Wszystkie stoły i krzesła mają już silikonowe nakładki na nóżki, wszyscy uważają, a i tak się rysuje. Cyklinowanie co kilka lat. Najpierw był olej (bez sensu), potem lakier półmat, teraz mamy błyszczący i póki co jest najlepiej, ale po roku już widać, że nie jest pierwszej świeżości :(
via Android
  • 1
@Federasta Nie jestem chemikiem więc ocenę potencjalnego trucia zostawiam im. Na szkoleniach informowane mnie, że nie każdy subit jest trujący. W chwili obecnej są dostępne blokery nakladane podczas szlifowania, coś jak Pakstop od Bergera