Wpis z mikrobloga

Cześć,
Niecały miesiąc temu wróciliśmy z Meksyku, gdzie odwiedziliśmy głównie stan Oaxaca, ale spędziliśmy też prawie tydzień w stolicy. Według rankingu timeout.com wśród 50 najlepszych miast do życia i odwiedzenia na świecie w 2024 roku na 6 miejscu jest Meksyk. My lataliśmy tędy kilka razy, ale pierwszy raz zostaliśmy na kilka dni. Spaliśmy na Romie, poznaliśmy też Condensę, Coyocan, Itztapala i oczywiście Centro. Musimy przyznać robi wrażenie.

Na kanał wpadł pierwszy film z nowej serii, zapraszamy do tego znaleziska i do jego wykopek.

Polecam też obserwację hasztagu #szalonewalizki jeśli chcecie być na bieżąco.

Swoją drogą, wulkan Popocatepetl, który jest widoczny z placu Zocalo ( i również na zdjęciu), który dymił już podczas naszego pobytu właśnie wybuchł i wyrzuca ogromne kolumny popiołu i dymu. Niektóre linie odwołały loty a władze ogłosiły alert drugiego stopnia. Wulkan Popocatépetl położony jest w odległości 70 km od stolicy kraju.

#meksyk #mexicocity #podroze #podrozezwykopem #youtube
SzaloneWalizki - Cześć, 
Niecały miesiąc temu wróciliśmy z Meksyku, gdzie odwiedziliś...

źródło: DSC01812

Pobierz
  • 49
@SzaloneWalizki: Fajne miasto do odwiedzenia, ale do życia? Po pierwsze zdecydowanie za duże, po drugie zdecydowanie zbyt niebezpieczne. Wiadomo, mi też sie nic nie stało, łaziłem piechotą itp. ale przyzwyczajony do polskiego standardu bezpieczeństwa jednak czuję dyskomfrot musząc kontrolować przestrzeń wokół siebie, pamiętając aby nie wleźć do nieodpowiedniej ulicy czy jednak odpuszczając sobie włóczenie się po mieście w nocy nie nazwałbym tego komfortem życia.
Według rankingu timeout.com wśród 50 najlepszych miast do życia


@SzaloneWalizki: tak, jakiś sponsorowany portalik powiedział ze Meksyk to dobre miejsce do życia. Zwykle brednie pod głupich gringos.
- Meksyk jest krajem (same miasto również) o wysokim wskaźniku przestępczości, a porwania turystów i obcokrajowców to norma. Należy zachować ostrożność, unikać pewnych dzielnic i stosować się do lokalnych zaleceń bezpieczeństwa.W dupie mam takie życie.
- Meksyk City zmaga się z poważnym problemem smogu,