Wpis z mikrobloga

Nie mogę się doczekać React 19!
Koniec z używaniem useMemo, useCallback czy memo! Nowy kompilator Reacta sam zadba aby kod był mega optymalny (nawet bardziej, niż sam byś poprawnie używał memo, bo zawsze coś się przegapi), to jest Recat Forget co ta kobieta nad tym pracowała w Meta.
Widziałem jej konferencję o Forget teraz nazywają to po prostu React Compiler.

Ale najlepsze to jest nowy hook useOptimistic, jestem jego fanem! Bo zawsze moje "Vote" czekały na odpowiedź serwera, owszem mogłem pokazać użytkownikowi, że już zalajkował, ale nie lubie tak oszukiwać, bo co, jak vote nie dojdzie do serwera?
useOptimistic zmienia całe moje życie na lepsze i UX :D

BARDZO polecam cały artykuł przeczytać!

https://react.dev/blog/2024/02/15/react-labs-what-we-have-been-working-on-february-2024

#react #programowanie
  • 4
  • 0
@aptitude: W teorii nawet zastanawiam się, aby przestać korzystać z react-dom, tylko react-native-web z react-strict-dom, tylko RSD jest tak nowy, że cały syntax mi się nie podoba, tylko działanie, trzeba jakiś plugin napisać.
@aptitude:

Ale najlepsze to jest nowy hook useOptimistic, jestem jego fanem! Bo zawsze moje "Vote" czekały na odpowiedź serwera, owszem mogłem pokazać użytkownikowi, że już zalajkował, ale nie lubie tak oszukiwać, bo co, jak vote nie dojdzie do serwera?


ale przecież ten hook właśnie w ten sposób działa