Wpis z mikrobloga

Hej,
Czy znacie dobrego psychologa/psychiatrę/psychoterapeutę we Wrocławiu? Online raczej odpada. Szukam naprawdę dobrego specjalisty dla bliskiej mi osoby. Chodził on do kilku (psychiatra, psycholog), brał też leki, ale dało to minimialne rezultaty. Ma poważną depresję i boi się poznawania ludzi. Za kazdym razem jak z nim rozmawiam staram się go wysłuchać, zrozumieć i podnieść na duchu, ale serce mi się kraje jak opowiada o tym wszystkim. Ma kota, co chyba mu trochę pomogło, ale mieszka sam (jego świadoma decyzja). Chciałabym mu pomóc, ale nie mieszkam we Wrocławiu i trochę też nie ufam stronom typu znanylekarz, dlatego pytam tutaj. Pomożecie? Proszę bez zbędnych komentarzy, naprawdę chciałabym znaleźć kogoś kto mu pomoże wyjść w miarę na prostą.

#wroclaw #psychologia #psychiatria #psychoterapia
  • 17
  • Odpowiedz
@100ooo001 powiedz mu by poszedł na testy diagnostyczne zaburzeń osobowości i ewentualnie dodatkowo na spektrum autyzmu/ADHD. Psychoterapeuci często stawiają diagnozę wróżąc z fusów lub z kilku słówek/sformułowań jakie pacjent używa i ciężko o psychoterapeutę co zna się realnie na wszystkich zaburzeniach, więc lepiej iść na diagnostykę testami u psychologa i z papierami z tej diagnostyki iść do psychiatry który uzupełni tą diagnozę o wywiad medyczny a z tym szukać psychoterapeuty pod
  • Odpowiedz
@100ooo001: ja już latami leczę się psychiatrycznie i nigdy nie byłem na wizycie fizycznej. Nie wiem też na co to komu? Psychiatra robi wywiad, dobiera leki, jak nie działa to zwiększa dawkę, jak nie działa to zmienia lek i tak w kółko aż dojdziesz do złotego środka. U mnie był to bupropion + pregabalina, na sytuacje kryzysowe xanax/klon.
  • Odpowiedz
@100ooo001 ja jeżdżę z wrocławia do poznania do psychiatry, bo jest po prostu najlepszy, pierwsza wizyta musi być stacjonarna, reszta musi być online, jeśli takie rozwiązanie Cię interesuje to uderz do mnie na pw
  • Odpowiedz
@zlotyzegarek grał w dote zamiast ruchać się ze mną, dlatego ma abstynencję teraz, poznał jakichś kolegów w grze i teraz jak jest wieczór to zamiast się ze mną przytulać i seksić to on woli grać z nimi XD
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer Depresji nie leczy się farmakologicznie tylko terapeutycznie (oczywiście leki pomagają w pozbywaniu się objawów, ale jeśli podstawa choroby nie jest stricte neurologiczna to trochę jak walenie futra na narkolepsję). Oczywiście farmakologiczne stymulowanie i "wyciszanie" pomaga pozbyć się problemu, ale tylko gdy cały czas jesz pigułki
  • Odpowiedz
@Viking-: no tak, ale jeśli chodzi o branie leków to pogodziłem się z tym, mogę je brać do końca życia. A co do działania, to na lekach czuję się lepiej niż przed depresją. Są leki aktywizujące, które odmieniły moje życie o 180 stopni.
  • Odpowiedz
@lukija: powaznie pytam xdd

Kiedys mi napisalas, ze na sylwestra spedzasz czas z wykopkami, ktorych znasz bo sie tam czujesz najlepiej.

a mnie w sumie nie znasz, wiec raczej nie dasz sie zaprosic do energylandi czy cos
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer Spoko to twój wybór, ale dobra psychoterapia i często nawet zmiana nawyków żywieniowych potrafi wyleczyć lub przynajmniej zmniejszyć dawkę z 2 na 1 tabletkę dziennie. Miałem wśród znajomych ludzi z depresją i rozumiem, że jest ciężko, ale też jeden z nich wyszedł z depresji tylko zmieniając dietę. Przykład z dupy bo pewnie przypadek jeden na milion, ale IMHO pokazuje, że da się żyć nie tylko pakujas w siebie pigułki
  • Odpowiedz