Wpis z mikrobloga

No jak tam? Likary szukajetie raboty w ukrainskoj kliniki w Krakowi? To jest niewyobrażalne że państwo polskie na coś takiego zezwala. W każdym cywilizowanym kraju żeby w ogóle moc pracować jako lekarz to trzeba okazać certyfikat językowy, uzyskać nostryfikacje. A w Polsce? "Mówi pan że skończył pan studia na ukrainie ale może przedstawić tylko zdjęcie dyplomu?" "Da" "ok, już wydajemy panu prawo wykonywania zawodu, zapraszamy do pracy" #medycyna #polska #ukraina
Edit: właśnie sprawdziłem i się nie myliłem - pracują tam ukraińscy lekarze z warunkowym prawem wykonywania zawodu - jakbym w normalnym, cywilizowanym kraju np Niemczech coś takiego odwalił w czasie Approbation to bym szybciej stracił uprawnienia niż je uzyskalem
pieknylowca - No jak tam? Likary szukajetie raboty w ukrainskoj kliniki w Krakowi? To...

źródło: IMG_20240229_110550

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • 84
bo ja nie spotkalem jeszcze ukrainskiego lekarza w Polsce


@robertkk: to może trzeba wyjechać ze swojej wiochy i przyjechać do jakiegoś większego miasta bo np w Warszawie jest ich bardzo dużo
  • Odpowiedz
po to zeby leczyli mnie ukrainscy lekarze? Nie, dzieki


@robertkk: TO WY MACIE WYBÓR?
Ja nie mogę dostać się od 6 miesięcy do jakiegokolwiek lekarza specjalisty, ba nawet szamani z Bangladeszu mają terminy na za 4 miesiące.
PS. Dosłownie szamani.
  • Odpowiedz
@pieknylowca lekarze z Ukrainy to jest creme de la meme. Wiedza na poziomie studentki pielęgniarstwa (i to nie wyżej niż 3 roku), brak znajomości polskiego, problemy z uzupełnianiem dokumentacji. Czytasz potem epikryze która pacjent przyniosł ze szpitala i powodzenia. Praca kryptograficzno-detektywistyczna. Patrzysz na pieczątkę na końcu - no tak Valery Chuyovchuk doktor rehabilitowany psia jego mać
  • Odpowiedz
  • 7
@WrzeCiOna: ale rozumiesz o czym ja piszę czy tylko na obrazek popatrzylas? Nawet lepiej żeby ukraincy chodzili do ukrainskich lekarzy bo jak mam słuchać przez godzinę pseudorosyjskiego bo pacjent nie w ząb po polsku to mnie coś trafia. Tylko żeby pracować w UK trzeba się wykazać certyfikatem IELTS na minimum 7,5 co jest bardzo wysokim wynikiem a nie podpisanym przez siebie oświadczeniem że zna się język jak ukraincy w Polsce
  • Odpowiedz
bo ja nie spotkalem jeszcze ukrainskiego lekarza w Polsce

@robertkk: W mojej placówce Luxmedu w Krakowie mam wrażenie, że to jakieś 20-30% personelu ;) Kiedyś musiałem przerzucić się na angielski podczas wywiadu, bo chłop nie rozumiał, co do niego mówię po polsku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pieknylowca: akurat wczoraj rozmawiałem z Ukrainka która mówiła że u nich za 2k $ to praktycznie każdy dyplom można załatwić ze studiów. Zresztą mówiła nawet że można się dostać na studia normalnie ale bez łapówki i tak cię nie wpiszą na listę xd
  • Odpowiedz