Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pracodawca (UoP) w ramach premii przyznał mi pewną ilość akcji firmy. W jaki sposób powinienem za to zapłacić podatek? Czy podatek jest dopiero od pieniędzy, które zarobię na sprzedaży tych akcji, czy za sam fakt otrzymania ich? Czy powinienem coś robić, czy to powinno być zawarte przez pracodawcę w podatku dochodowym?

#podatki #finanse #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim podatek od dochodu opłaca pracodawca, akcje to też dochód. Jeżeli sprzedasz akcje drożej niż w chwili ich objęcia/dostaniesz dywidendę, to zapłacisz podatek od zysków kapitałowych. W ogóle masz pozycje i zarobki kwalifikujące do takich bonusów a porad podatkowych szukasz na wykopie?
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @kuncfot pracodawca powiedział, że nie kwalifikuje się to jako przychód ze stosunku pracy i nie odprowadza zaliczek na podatek z tego tytułu. Polecił skontaktować się z doradcą podatkowym (XD) twierdząc, że dotyczy to rozliczeń PIT-38 czy PIT-37, które pracownik robi we własnym imieniu.


· Akcje: Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @PanKapibara

podatek od dochodu opłaca pracodawca, akcje to też dochód


no właśnie HR/payroll mi powiedział inaczej (patrz inny komentarz (o ile go już zaakceptowali admini mirko anonima))

W ogóle masz pozycje i zarobki kwalifikujące do takich bonusów a porad podatkowych szukasz na wykopie?


bez przesady z tą pozycją xd. Jestem po prostu programistą.