Wpis z mikrobloga

Mój #niebieskipasek ma pracę fizyczną, pracuje na magazynie. Zgodnie z kodeksem pracy na 8h czasu pracy przewidziana przerwa to 15 minut. Na 8 GODZIN. Dla mnie to generalnie nieśmieszny żart i skandal. W 15 minut ma zdążyć spokojnie zjeść, korzystać z toalety w ciągu dnia (srać musi w locie), czasem zrobić też inne rzeczy prywatne (np wykonać telefon), dziś stłukł kubek z pośpiechu bo przełożeni bardzo pilnują tych przerw. Ja mając pracę przy komputerze zyskuje 5 min przerwy za każdą godzinę pracy przed ekranem, więc 40 min - i dla mnie to jest czasem nawet za dużo, ja nie potrzebuje tyle odpoczynku siedząc przed komputerem ile on pracując fizycznie. Kto tak bardzo odklejony od rzeczywistości wymyślił tak nieludzkie przepisy? 15 min przerwy na 8 godzin #!$%@?. Nóż się w kieszeni otwiera.

#pracbaza #praca #kolchoz #rozowepaski
  • 38
  • 0
@Tom3kt niedawno zmienił z poprzedniej właśnie na tę. Nie ma gwarancji że jak pójdzie do kolejnej to będzie inaczej - to są zasady tfu kodeksu pracy, które obowiązują wszędzie, jedynie dobrą wolą przełożonych może być danie pracownikom możliwości korzystania z dłuższych przerw.
  • 0
@wstanczyk I co ważne - ja nie muszę tych 5 min wykorzystywać co godzinę. Mogę zbiorczo np. po 4 h wykorzystać sobie 20 min takiej przerwy a jeszcze zostanie mi kolejne prawie 20 min w zapasie.
  • 0
@Momus7 @wstanczyk ale i tak oprócz tych 5 min co godzinę mam jeszcze te 15 min standardowej przerwy przewidzianej w kodeksie. Mnie akurat nikt nie każe wykonywać innych obowiązków, jest to po prostu traktowane jako przerwa, mogę ją kumulować. Niemniej i tak 15 min przerwy na 8h #!$%@? w pracy fizycznej to dla mnie totalne nieporozumienie.
§ 7. [Obowiązek zapewnienia pracownikom łączenia pracy związanej z obsługą monitora ekranowego z innymi rodzajami prac; 5-minutowe przerwy]

Pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom:

1) łączenie przemienne pracy związanej z obsługą monitora ekranowego z innymi rodzajami prac nie obciążającymi narządu wzroku i wykonywanymi w innych pozycjach ciała - przy nieprzekraczaniu godziny nieprzerwanej pracy przy obsłudze monitora ekranowego lub

2) co najmniej 5-minutową przerwę, wliczaną do czasu pracy, po każdej godzinie pracy przy obsłudze
  • 0
@krytyk1205 no ale to nie jest twoja zasługa, ślepy traf że trafiłeś do miejsca w którym kodeks pracy nie jest przestrzegany. I twoje szczęście że nie jest, że nikt cię z tego nie rozlicza