Wpis z mikrobloga

Mój #niebieskipasek ma pracę fizyczną, pracuje na magazynie. Zgodnie z kodeksem pracy na 8h czasu pracy przewidziana przerwa to 15 minut. Na 8 GODZIN. Dla mnie to generalnie nieśmieszny żart i skandal. W 15 minut ma zdążyć spokojnie zjeść, korzystać z toalety w ciągu dnia (srać musi w locie), czasem zrobić też inne rzeczy prywatne (np wykonać telefon), dziś stłukł kubek z pośpiechu bo przełożeni bardzo pilnują tych przerw. Ja mając pracę przy komputerze zyskuje 5 min przerwy za każdą godzinę pracy przed ekranem, więc 40 min - i dla mnie to jest czasem nawet za dużo, ja nie potrzebuje tyle odpoczynku siedząc przed komputerem ile on pracując fizycznie. Kto tak bardzo odklejony od rzeczywistości wymyślił tak nieludzkie przepisy? 15 min przerwy na 8 godzin #!$%@?. Nóż się w kieszeni otwiera.

#pracbaza #praca #kolchoz #rozowepaski
  • 38
  • Odpowiedz
  • 0
@Topola_o_Poranku_ temat został już w tym względzie wyczerpany powyżej - u mnie się sumują. Tak samo jak niektórzy napisali że mogą sobie nawet godzinę siedzieć na przerwie. A ja mówię o tym, że Kodeks przewiduje tylko 15 min na 8 godzin co jest nieludzkie (moim zdaniem).
  • Odpowiedz
@Alzena: kodeks pracy w moje pracy nie istnieje więc dlaczego mam się wysilać. W poniedziałek pracy w pracy miałam na 10 minut a reszta to wypok - prawie mi się skończył 😄
  • Odpowiedz
@Alzena: Niech się cieszy, że w ogóle ma przerwę xD. W niektórych kołchozach nie ma takich luksusów. W jednym obozie pracy, gdzie pracowałem najdłużej, była przerwa dwudziestominutowa po czterech godzinach pracy, ale to działało na takiej zasadzie, że na przerwę szła jakaś część pracowników (były cztery linie), więc niektórzy szli o np. 10:00, a niektórzy o 11:20. I do tego brygadzistki potrafiły stać z zegarkiem w ręku, żeby co do sekundy
  • Odpowiedz
I co ważne - ja nie muszę tych 5 min wykorzystywać co godzinę. Mogę zbiorczo np. po 4 h wykorzystać sobie 20 min takiej przerwy a jeszcze zostanie mi kolejne prawie 20 min w zapasie.


@Alzena: musisz, te przerwy się nie kumulują. Ten przepis został wprowadzony żeby dać odpocząć oczom od ekranu, bo godzina patrzenia w ekran została ustalona jako graniczny czas gdzie nie jest to "niezdrowe"
  • Odpowiedz
@Alzena: Może się zwolnić albo zatrudnić w lżejszym kołchozie, jeśli ma do tego kwalifikacje, w czym problem? Trzymają go tam pod bronią? To zakład zamknięty?
  • Odpowiedz
@wstanczyk: @Momus7: z jednej strony macie racje, z drugiej np. u mnie nie ma zadnej dokumentacji ani infomracji poza komputerem. Tak samo jak cala robora sie dzieje na komputerze, z bardzo rzadkimi spotkaniami twarza w twarz bo zespol po pandemii jest rozbity poo kilku krajach
  • Odpowiedz
@Alzena Te przerwy się nie sumują, jak już ktoś wyżej zauważył. Ja nie mam co robić poza kompem i na kursie bhp kazali mi wtedy robić rozciąganie i inne takie ćwiczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) polecam przy pracy siedzącej
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: Potwierdzam. W jednym z kołchozów gdzie pracowałem, przerwa wynosiła 30 minut. No i była jedna babka, która wychodziła 4 razy na szluga w ciągu 8 godzin. Takie jedno wyjście trwało ok. 15 minut. Wiem, bo liczyłem jej ten czas, bo musiałem ją zastąpić za każdym razem. Także grażyna miała 1:30 h przerwy, a nie palący ja #!$%@? do dupy oczywiście xD
  • Odpowiedz
  • 0
@muguet nie sumują się zgodnie z kodeksem pracy, ale u mnie się sumują, nikt nie ma z tym problemu. A ja wychodzę na zewnątrz najczęściej, na świeże powietrze.
  • Odpowiedz
@misthunt3r: W kodeksie pracy dlatego jest to "lub". Jak ci nie zapewniają innych zajęć poza komputerem przez te 5 min/h (nie musi być w każdej godzinie, tylko tak sumarycznie), to możesz zbijać bąki.
  • Odpowiedz
ę przy komputerze zyskuje 5 min przerwy za każdą godzinę pracy przed ekranem, więc 40 min - i dla mnie to jest czasem nawet za dużo, ja


@Alzena: a mógł sie kształcić i inwestować w siebie, to by robił przerw ile by chciał, a tak to morda w kubeł i niech #!$%@?, bimbało sie poł życia to teraz niech ponosi odpowiedzialność za lenistwo w młodości.
  • Odpowiedz