Wpis z mikrobloga

Cześć

Park Narodowy Teide znajdujący się na hiszpańskiej Teneryfie kryje w sobie wiele ciekawych miejsc. To nie tylko wulkan i kolejka wjeżdżająca na jego szczyt, to również niesamowite punkty widokowe, krajobraz księżycowy, najciekawsze obserwatorium astronomiczne na świecie i warstwy - warstwy pyłów wulkanicznych tworzące tamtejszą przyrodę.

Zapraszam do znaleziska: https://wykop.pl/link/7377963/park-narodowy-teide-i-jego-atrakcje-teneryfa

Chętnych zapraszam do obserwowania naszego hashtagu #podrozeplaces2visit jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi publikacjami

#podroze #podrozujzwykopem #turystyka #ciekawostki #travel #teneryfa #hiszpania #teide #gory #trekking
places2visit - Cześć

Park Narodowy Teide znajdujący się na hiszpańskiej Teneryfie kr...

źródło: guajara1-1024x766

Pobierz
  • 20
@lim0: Wszystko zależy jak trafisz, byliśmy w marcu i jedyne tłumy jaki widzieliśmy to po południu na parkingu pod Roques de Garcia i w nocy na parkingu przed wyjściem na wschód słońca na Teide. poza tym tłumów nie było ;)
najciekawsze obserwatorium astronomiczne na świecie


@places2visit: No już bez przesady. Na sąsiedniej La Palmie jest kompleks teleskopów o nieporównywalnie większym znaczeniu dla światowej nauki, którego zwiedzanie przez turystów też jest znacznie szerzej zakrojone i zakładam, że ciekawsze. Choć w tej ostatniej kwestii bazuję jedynie na opiniach innych osób, bo samemu zrezygnowałem z odwiedzenia obserwatorium na Teneryfie właśnie na rzecz tego z La Palmy.
Byłem na koniec czerwca zeszłego roku, zero tłumu na parkingach w godzinach południowych i przedpołudniowych, najczęściej sam lub z max jednym innym autem obok. Dopiero po południu zaczął się większy ruch i więcej aut. Park robi wrażenie, krajobraz naprawdę warty zobaczenia. Nawet mnie ichniejsza straż zatrzymała, ale to historia na inny wpis ( ͡° ͜ʖ ͡°)