Wpis z mikrobloga

Pewno #nikogo ale kilka osób może tu kojarzy że wyszedłem z #it a glownie z #testowanieoprogramowania gdzie zarabiałem naprawdę ładną kasę przez lata i zacząłem bawić się na powaznie w #bojowkapiekarska

IT jest ok ale mnie po 18 latach już nawet nie tyle że męczyło co nie dawalo radości i bywały dni że wolałem iść na rower niż pracować (a zarabiałem 660 euro dziennie więc sporo, ale nawet to mnie nie motywowało)

No i tak sobie piekę #chleb 3 dni w tygodniu. Zarabiam mniej niż wcześniej ale powiem wam że żyje się zajebiście
Mam swoj food truck czyli „chlebowoz” mam stałych klientów, mam radość z zycia

Pewno dla części to glupi ruch biorąc pod uwagę ile osób chce wejść do it chociazby za minimalna pensje a ja zrezygnowałem z 13-15tys euro miesięcznie, ale ze tak powiem #!$%@? to
Praca fizyczna daje mi o wiele większą satysfakcję i świadomość że utrzymuje rodzinę tylko tym co sam własnymi rękami wytworze jest naprawdę spora

Tak więc mirki wyszło małe #chwalesie ale trudno
Żeby nie bylo jest też male #zalesie bo oczywiście śpię mniej albo czasami i wcale jak zamówień jest dużo. Więc nie tylko plusy zmiany są. Ale generalnie jest dobrze.

Taki tylko chcialem napisać dla tych co siedzą w informatyce a chcieliby coś innego robić bo sam znam kilkantakich osób - jest szansa że po zmianie też będzie dobrze a może i nawet lepiej. Nie ma się co bac
  • 87
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek nie możesz wynająć jakiegoś pomieszczenia zamiast z domu? 2 pracowników i wynajem, tylko musiałbyś mieć naprawdę dużo i stabilne zlecenia. Jakby się rozpędziło, to zarządzanie papierami mogłbyś czasem robić zdalnie.

  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: dobrze się czyta takie historie, powodzenia Mirek ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam pracuje w IT już trochę lat i czuję czasem znużenie tematem, na dłuższą metę klepanie kodu staje się strasznie nudne. Jednocześnie ostatnio złapałem bakcyla w temacie gotowania i głównie pieczenia dobrych rzeczy, więc może kiedyś odpalę własną cukiernię gdy klikanie w kąkuter mi już całkiem zbrzydnie ( ͡ ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek miło słyszeć, że dobrze Ci idzie(kiedyś gadaliśmy o robocie za granicą przez tel.). Trochę mi się pozmieniały priorytety i uważam, że wyjście z IT to większy sukces niż wejście. Siedzenie zabija (chyba, że trzymasz blat wysoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
  • Odpowiedz
IT jest ok ale mnie po 18 latach już nawet nie tyle że męczyło co nie dawalo radości i bywały dni że wolałem iść na rower niż pracować (a zarabiałem 660 euro dziennie więc sporo, ale nawet to mnie nie motywowało)


@wykopowy_brukselek: Jako tester i to kilka lat temu? Chyba ci sie waluta pomieszała kłamczuszku ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Jako tester i to kilka lat temu


@PlesniakPospolity: kilka lat temu to były czasy covidu czyli najbardziej #!$%@? okresu. A myślisz, ze ile testerzy zarabiają, minimalną xD? No niektórzy może i tak, ale niektórzy zarabiają bardzo fajne pieniądze. A oferty na poziomie 500+ euro za dzień nawet i teraz się zdarzają w kryzysie dla testerów, ale niestety chcą hybrydę 2/3dni na tydzień z biura co odpada.
Nie mówię, że jest ich
  • Odpowiedz
A myślisz, ze ile testerzy zarabiają, minimalną xD?


@krzysiek944: Gościu, pracuję w branży o wielu wielu lat i doskonale znam stawki.

A oferty na poziomie 500+ euro za dzień nawet i teraz się zdarzają w kryzysie dla testerów


Pokaż choć 1 taką ofertę bo może ja złych stronek używam ( ͡~ ͜ʖ ͡°) To jest ponad 45k na b2b, tyle to nawet architekt testów nie wyciąga, a
  • Odpowiedz
Praca fizyczna daje mi o wiele większą satysfakcję i świadomość że utrzymuje rodzinę tylko tym co sam własnymi rękami wytworze jest naprawdę spora


@wykopowy_brukselek: Ale to nie dawało ci satysfakcji tworzenia czegoś głową? W sensie czułeś się jakiś gorszy wymyślając rozwiązania problemów, algorytmów, może planując architekturę oprogramowania?

Kwestia pracy fizycznej w kontekście zrobię coś i mam widoczny rezultat który mogę dotknąć, jak najbardziej zrozumiała ale z tą świadomością utrzymywania rodziny to
  • Odpowiedz