Wpis z mikrobloga

Jakie zachowania u polskich kierowców was wkurzają?

Ja codziennie dojeżdżam drogą krajową 25 km do pracy i irytuje mnie jak na prostej pustej drodze ktoś nagle zmniejsza prędkość o 20-30 km/h.

Kolejne zachowanie które mnie denerwuje to nieumiejętność korzystania z pasa włączającego/rozbiegowego. Zamiast dojechać na spokojnie do końca i trochę się rozpędzić to wjeżdżają prosto pod maskę z małą prędkością.

Oczywiście tych zachowań jest znacznie więcej, więc otwieramy nitkę i wymieniajcie jakie zachowania polskich kierowców was irytują.

#samochody #motoryzacja
  • 49
@Tortcebulowy: mnie chyba tylko irytuje generalnie brak myślenia i absolutny brak świadomości sytuacyjnej. Wielu kierowców widzi tylko drogę przed sobą. Przewidywanie intencji i samych działań innych uczestników ruchu przerasta takich ludzi. Tylko, że mnie to już nie denerwuje. Mam to gdzieś i sam wykonuję całą pracę za wszystkich dookoła. Tak się jeździ i żyje spokojniej.
@crisu922: czekanie na niebieskie to inaczej stanie na zielonym dobre >5s po zmianie
A głośny dźwięk silnika mnie #!$%@? niezależnie od tego jakie to auto. Ogólnie mustangi, korwety i inne auta spod tego mianownika uważam za zabawki dla próżniaków i szpanerów, a takich ludzi nie szanuje.
@Tortcebulowy: kompletnie losowe, nic nie wnoszące paniczne hamowanie przy czymkolwiek i brak jakiejkolwiek pewności we własnych ruchach. Pojęcie hamownia silnikiem to jakaś abstrakcja. Brak myślenia i ogólna "pierdołowatość" na drodze. Są ludzie któzy jadą wolniej niż ja parkuje, a nie zawsze jest okazja wyprzedzić i olać oferme. Potem taki twierdzi w internecie że jest bezpiecznym kierowcą i lubi jak p0lactwo się #!$%@? :) a za 60km/h w zabudowanym gdzie w odległości
Jaki ma to sens? Już wtedy każdy widzi, że skręcasz.


@crisu922: Nauczyli się mechanicznego powiązania: "skręt kierownicą -> wrzucenie kierunkowskazu". Nie pojęli idei SYGNALIZOWANIA ZAMIARU skrętu. Ale wiesz, to wymaga myślenia w przyszłość. Nie wymagajmy za wiele od obsługujących nieraz dwutonowe stalowe bloki poruszające się 100 km/h.
@Tortcebulowy: większość polskich kierowców uważa że jeździ lepiej niż średnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak jak mówisz, jedzie debil 90 na 70ce, widzi fotoradar to zwalnia do 50-60.
Wjeżdża debil na pas rozbiegowy i albo od razu #!$%@? się na główny, albo toczy się ze stałą prędkością do końca i tam zatrzymuje. A zaraz znajduje się drugi debil który hamuje na głównym pasie żeby go wpuścić. Ot
@Tortcebulowy: jak wyprzedza mnie w zabudowanym bo jadę 40/50 a potem w niezabudowanym jedzie 70 (°°

albo: jedzie rząd aut za jakimś wolniejszym, to zamiast po kolei wyprzedzać to znajdzie się jeden który wyskoczy choćby jeszcze na ciągłej, ale on będzie pierwszy wyprzedzał wszystkich. A potem jedzie wolniej i go wyprzedzam
@DROP_TABLE_Usernames: No powiem tyle, ze oprocz kodeksu masz tez empatie. Nie ma przepisu na wiazanie butow na srodku chodnika, tak samo jak bieganie miedzy innymi pieszymi, wiec to nie do konca tak ze dozwolone jest wszystko co nie jest zakazane. Chodnika czy drogi uzywamy wszyscy i wszyscy chcemy dojechac sprawnie do swoich destynacji. Mozna #!$%@? jezdzic nie lamiac przepisow, tak samo mozna byc glabem i burakiem nie lamiac zadnych przepisow.
@Tortcebulowy Glonojady, nie dość że się kleją do każdego zderzaka to prawy pas to lawa bo jadą szybko i bezpiecznie. Zazwyczaj się takich spotyka jak czekasz az sie tiry wyprzedzą, puszczasz #!$%@? a potem i tak go musisz wyprzedzic prawym
Zamiast dojechać na spokojnie do końca i trochę się rozpędzić


@Tortcebulowy: I jak się rozpędzisz to magicznie Cię wpuszczą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdyby ludzie normalnie pozwalali włączyć się do ruchu to nie trzeba by było wjeżdżać przed maskę

@Jednorybek: +1 byku, ale tej mentalności już nie zmienisz w tym kraju
@Tortcebulowy: bardzo mało jest takich zachowań, które mnie denerwują. W zasadzie tylko dwa:

1. Zjazd z ronda bezpośrednio z wewnętrznego pasa. Nie toleruję tego i nie ułatwiam takim łamaczom przepisów robienia tego.
2. Siedzenie na zderzaku i poganianie gdy wyprzedza się inne pojazdy.

Ale w sumie twoje spostrzeżenie o wjeżdżaniu od razu z pasa rozbiegowego bez nabrania prędkości faktycznie też czasem irytuje.

Najlepiej jest jak na taki pas wjeżdżam ja i
Takie moje bledy to toczenie sie do czerwonego swiatla, a nie dojechanie i zatrzymanie


@BassGru: to nie błąd (aczkolwiek zależy od sytuacji na drodze).

wyprzedzanie lewym na autostradzie przy 110


To też nie.

jechanie za tirem bez przerwy na 2 auta (wyprzedzajacy musial wziac mnie i tira na raz)


Nie musiał.
@Krupier: No toczenie sie do czerwonego to błąd, bo zajmuje kompaktem tyle pasa co 2 tiry i ludzie za mna nie moga swobodnie zmieniac pasow i sie płynnie ustawić na odpowiednie skręty. Wyprzedzanie lewym 110 na autostradzie to 'błąd', bo nic nie przeszkadza by wcisnać gaz na 3 sekundy i zrobic ten manewr sprawnie, a zmuszam innych do bezsensownego hamowania. Prowokowanie do sytuacji gdy wyprzedzajacy musi wyprzedzic na raz kilka aut