Wpis z mikrobloga

Jakie zachowania u polskich kierowców was wkurzają?

Ja codziennie dojeżdżam drogą krajową 25 km do pracy i irytuje mnie jak na prostej pustej drodze ktoś nagle zmniejsza prędkość o 20-30 km/h.

Kolejne zachowanie które mnie denerwuje to nieumiejętność korzystania z pasa włączającego/rozbiegowego. Zamiast dojechać na spokojnie do końca i trochę się rozpędzić to wjeżdżają prosto pod maskę z małą prędkością.

Oczywiście tych zachowań jest znacznie więcej, więc otwieramy nitkę i wymieniajcie jakie zachowania polskich kierowców was irytują.

#samochody #motoryzacja
  • 49
@Tortcebulowy Chyba najgorsze to ogólny brak kultury drogowej i poszanowanie innych uczestników ruchu. Wielu kierowców myśli że to on jest najważniejszy. Prosty przykład. Wąska dziurawa droga gdzie dwa auta się poprostu fizycznie nie zmieszczą nie zjeżdżając z asfaltu. Mało który kierowca zwolni i zjedzie żeby spokojnie się wyminąć często będą jechać pewnie do samego końca licząc żeby tylko ten drugi zjechał ¯_(ツ)_/¯

@BassGru Gdzie jest błąd w tym że ktoś wyprzedza jadąc
@MojHonorToWiernosc: No ta druga czesc twojej wypowiedzi jest tu kluczowa - ta o płynnym włączeniu się. Ja to widze w taki sposob jakby włączac sie do ruchu z pasa rozbiegowego rozpedzajac sie do 50khm max, nie jest to zabronione, ale prowokuje niebezpieczna sytuacje. Ruch na prawym jest w okolicach 90 to włączaj sie na ten pas jadac 90, ruch na lewym jest w granicach 140, to osiagnij chociaz 130 jak chcesz
No toczenie sie do czerwonego to błąd, bo zajmuje kompaktem tyle pasa co 2 tiry i ludzie za mna nie moga swobodnie zmieniac pasow i sie płynnie ustawić na odpowiednie skręty.


Dlatego napisałem, że zależy od sytuacji. Są takie gdzie wszystkie pasy i tak mają czerwone więc można się powoli dotoczyć.

Wyprzedzanie lewym 110 na autostradzie to 'błąd', bo nic nie przeszkadza by wcisnać gaz na 3 sekundy i zrobic ten manewr
@Krupier: No juz nie zwracjac uwagi na skroty myslowe jak wymijanie/wyprzedzanie czy wlaczanie sie doruchu/zmiana pasa itd. to chodzi mi po prostu o zwykle podejcie do zycia, zyj i daj zyc innym. Osobiscie mam w zyciu 3 zasady:
1. Nie badz fiutem dla innych
2. Nie ufaj pieszym
3. Nigdy #!$%@? nie ufaj pieszym
Jak ja boje sie jechac 90, to nie znaczy ze mam kogos innego zmuszac do jazdy 70.
Osobiscie mam w zyciu 3 zasady:

1. Nie badz fiutem dla innych

2. Nie ufaj pieszym

3. Nigdy #!$%@? nie ufaj pieszym


@BassGru: no i git, podzielam punkt pierwszy, do dwóch kolejnych ciężko mi się odnieść bo nie przypominam sobie bym miał jakieś naprawdę #!$%@? akcje w wykonaniu pieszych. Za to takowych w wykonaniu kierujących mogę codziennie dodawać po kilka.

Jak ja boje sie jechac 90, to nie znaczy ze mam
@Krupier:

nie przypominam sobie bym miał jakieś naprawdę #!$%@? akcje w wykonaniu pieszych


Polecam w takim razie Garbary w Poznaniu, jak mi typ moonwalkiem wlecial wprost pod kola to nie wiedzialem ze tak sie da :D Po prostu wyszedl tylem ze sklepu i idac tylem wszedl prawie na pasy patrzac w druga strone xD Nikt by mi krwa nie uwierzyl jakby doszlo do wypadku. Ogolnie ta ulica to wd. mnie najlepszy
Polecam w takim razie Garbary w Poznaniu, jak mi typ moonwalkiem wlecial wprost pod kola to nie wiedzialem ze tak sie da :D Po prostu wyszedl tylem ze sklepu i idac tylem wszedl prawie na pasy patrzac w druga strone xD Nikt by mi krwa nie uwierzyl jakby doszlo do wypadku.


@BassGru: pewnie miał ręce zajęte i otwierał dupą drzwi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogolnie ta ulica
pewnie kiedyś tak będzie, ale pamiętaj, że od wprowadzenia takich rozwiązań do stosowania ich na masową skalę też będą musiały upłynąć lata. Nie wiem czy dożyjemy.


@Krupier: Nie wiem na ile to tajemnica firmowa (bo sie tym chwala co chwile miedzy wierszami), ale bedzie prawdopodobnie wydany do masowej produkcji w ciagu najblizszych 2 lat i znaczna wiekszosc znaczacych korporacji samochodowych kupilo (no zamowilo preorder), znaczacej liczby tego ustrojstwa wiec ja obstawiam