Wpis z mikrobloga

Dziękujmy naszym ekspertom gospodarczym. Rok 2022 oraz następny okazały się wyjątkowo trudne dla polskiej gospodarki.
Przede wszystkim z powodu spadku siły nabywczej złotego. Co wiazalo sie z wzrostem cen energi i paliw kopalnych. Przekładajac sie nasze portfele.

Oto jedna z głównych przyczyn tego stanu rzeczy.

W tym okresie wartość popularnej waluty Ukrainy, nazwijmy ją "Glapa", w stosunku do innych walut systematycznie malała. Szczególnie dotkliwy spadek o 25% wobec dolara, euro i funta brytyjskiego nastąpił 22 lipca 2022 roku. Mimo to, w Polsce kurs tej waluty pozostał niezmieniony od 5 marca do 25 września.

Jednocześnie kurs innych walut w stosunku do hrywny był stabilny, ponieważ ani kantory, ani instytucje finansowe w Europie i USA nie były zainteresowane zakupem hrywny. Wyjątek stanowiło jedno miejsce na świecie, gdzie za hrywny można było otrzymać polskie złote, które natychmiast były wymieniane na dolary, co osłabiało naszą walutę.

Pojawiają się pytania:
Ile hrywien zostało wymienionych na polskie złote?
Czy prowadzono statystyki dotyczące wymiany hrywien przez obywateli Ukrainy i innych narodowości?
Dlaczego nie ograniczono migracji, podczas której Ukraińcy bez ograniczeń przewozili hrywny przez granicę Schengen?
Ile hrywien zostało w ten sposób przewiezionych do Polski i zdeponowanych w NBP?

I co stało się z tymi hrywnami?

Porównując to do afery FOZZ, To ta afera jajuz dawno powinna pobić a mimo wszytko jest cisza .

Polska była jedynym krajem, który oficjalnie akceptował hrywnę - walutę kraju znajdującego się w stanie otwartego konfliktu, z problemami olbrzymiej korupcji na najwyższych szczeblach wladzy. Który musiał dodrukowywać swoją walutę i wymieniać ją na dolary, podczas gdy inne kraje jej nie akceptowały.

Te informacje mogą być zaskakujące, ale Polska wymieniała wydrukowany papier na złotówki, które następnie były wymieniane na główne waluty. W rezultacie kurs złotówki wzrósł z 4,02 do 5,07 w ciągu pół roku.

Czy uważacie, że powinna powstać komisja śledcza? Czy te fakty powinny zostać upublicznione, zwłaszcza że jako kraj bez własnego przemysłu jesteśmy zależni od importu paliw, gazu, węgla, żywności, nawozów i elektroniki, płacąc za to w dolarach, który podrożał o 25%?#nieruchomosci #finanse #finanseosobiste #waluty #gielda #kredythipoteczny #kredyt2procent #ukraina #gospodarka #gotujzwykopem

taguje #gotujzwykopem bo wszyscy w tym bajzlu jesteśmy gotowani i jeszcze dzieje sie to za nasze własne pieniądze.
dzikuZplasriku - Dziękujmy naszym ekspertom gospodarczym. Rok 2022 oraz następny okaz...

źródło: skup2

Pobierz
  • 15
@dzikuZplasriku: takie rzeczy są trudno weryfikowalne, na pewno miało wpływ ale jaki nie wiemy. Osłabienie PLN, wzrost inflacji, spadek realnych pensji (w tamtym okresie nastąpił) spowodowało pogorszenie nastrojów do Ukrainy. Większość Polaków żyje od pierwszego do pierwszego, skokowa inflacja pogorszenie warunków powoduje, że naturalnie szuka się winnych tego zjawiska tym winnym byli imigranci z Ukrainy.
Dzisiaj także dlatego mamy rozdźwięk między elitami politycznymi (może też gospodarczymi), a klasą pracującą w stosunku
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: na władza wkijowei #!$%@? że jest wchłaniana przez Polskę i dlatego tak agresywnie sie odwdzięczają. nie zdziwię się ze będą się buntować i robić strajki na naszym terytorium

Nie wiem czy wiecie ale w zeszłą sobotę w warszawie w centrum były protesty Ukraińskie. Dziś też były protesty Ukraińców w Polsce i zostawili Klepsydry pod Ambasadom Rosji ale juz jest punkt zaczepienia do zjednaczani społeczności.

ja majac znajomych Ukraińców juz widzę
Jak czytam wypociny nieudaczników takich jak dzikuZplasriku to nie dziwię się że takie osobniki pracują w sklepie po 12 godzin i umierają w biedzie.
dzikuZplasriku - to nie jest przypadek że żona cię zdradza i na nic cię nie stać przez całe życie.
Twoje wielopiętrowe teorie spiskowe nadają się do tv Republika
Moherowe berety będą łykać twoje obliczenia jak krokodyl padlinę i jeszcze będą ci klaskać na stojąco twierdząc że to nie
@rejdek1989: podrośnie doara o 25% w stosunku do tego ile Rusków zginęło? Ja widzę tylko profit. Jeżeli miałoby zginac 4 razy więcej Rusków to mogłoby nawet o 100% wzrosną