Wpis z mikrobloga

Widząc co się dzieje z rynkiem pracy wszystkimi branżami łącznie z #it gdzie zaczyna być automatyzacja pełną gęba poważnie zastanawiam się żeby to wszystko jebllllbnac, coś tam umiem w budowlankę, marketingowo bym stał się liderem bardzo szybko bo w to umiem a firmy budowlane z okolicy leżą i kwiczą taki sam pomysł mam z barberingiem, czyli branżami stosunkowo bezpiecznymi, w #pracbaza wyleciało od zeszłego roku 1000 osób i cały czas ktoś zwalniany, sporo stresu choć mam na boku biznesiki tak tutaj jest fajna kasa i to mnie tam trzyma

#pracait #pracauisp

#korposwiat #programowanie #programista15k
  • 17
@PanNieznanypl: Jaka nazwa firmy? Bo do tej pory nawet Amazon nie rozpoczął zwolnień i automatyzacji. Ciągle szukają ludzi xD

pogadamy za 4 lata


Jak znowu stopy procentowe będą niskie? Znowu firmy będą miały środki żeby zatrudniać i powróci rynek pracownika na poważnie? Bo generalnie to jest niż demograficzny i ludzi będzie brakować coraz bardziej. Co jak Ukraińcy po wojnie zaczną wracać do siebie? Duża część na pewno wróci ( ͡º
@depish: Tak jest. Potem wzrosły stopy procentowe i koszty obsługi kredytów. Firmy nie mogły utrzymać kosztów kredytów i tak zwiększonego zatrudnienia, więc zaczęły zwalniać. Jak tylko stopy spadną, to firmy znowu wrócą do zatrudniania ludzi, a zatrudnienie z czasem przebije ten z 2021-2022. Jak jeszcze wojna się skończy, część Ukraincow wroci do siebie (lub wyjedzie na zachód gdzie lepsza kasa), to może się okazać że znowu będą brali ludzi którzy potrafią
@Rura69: gdzie to AI było 2 lata temu a gdzie jest obecnie, bo generowanie filmu z kilku frazę tak krótkim czasie istnienia to spory Progress nie sądzisz a teraz wyobraź sobie gdzie to będzie za 10 lat, wiem że ciężko się o tym myśli sam jestem z IT ale to naprawdę nie wygląda dla nas korzystnie
@xede: pewnie tak, chociaż zastanawiam się jak dużo firm IT w Polsce było nastawionych na wschód. Wydaje mi się, że garstka, ale to tylko przeczucie, inaczej IDZD.