Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Manager chce mi dać podwyżkę w formie przejścia na b2b. Koszty mu się nie zmienią, ale on argumentuje to tym, że będę miał więcej na rękę. Wiem, że mi się to nie opłaca. Jakich argumentów użylibyście w rozmowie gdyby waszym celem było otrzymanie podwyżki poprzez zwiększenie kosztów całkowitych umowy o pracę (co za tym idzie brutto i netto też), a nie tylko kwoty na rękę przez zmianę umowy na b2b. Do tej pory mieliśmy dobre stosunki, ale to chyba ten moment w którym dojdzie do zgrzytu.

#b2b #jdg #programista15k #programowanie #praca #pracbaza #korposwiat



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
  • Odpowiedz
Do tej pory mieliśmy dobre stosunki, ale to chyba ten moment w którym dojdzie do zgrzytu.


@mirko_anonim: musiałbym dostać tyle samo dni urlopu co na UoP, taki sam okres wypowiedzenia jak UoP i nie dostać żadnej NDA do podpisania xd
  • Odpowiedz
@mirko_anonim zależy od dokładnych warunków, co stracisz z UoP. Zależy od wartości bo jednak im większa kwota tym więcej zaoszczędzisz na dochodowym i składce zdrowotnej. Poniżej 10k na pewno się nie opłaca, powyżej 20k już najczęściej się opłaca
https://jakipit.pl
  • Odpowiedz
Do tej pory mieliśmy dobre stosunki, ale to chyba ten moment w którym dojdzie do zgrzytu.


@mirko_anonim: młody jesteś. Wyluzuj. To, że są negocjacje i dwie strony na starcie mają inne podejście nie oznacza, że od razu trzeba zgrzytać. Powiedz mu, że nie chcesz B2B, ale chcesz podwyżkę. "Sorry, ale nie jestem zainteresowany przejściem na B2B. Czytałem o tym, wiem jakie są plusy i jakie minusy i wolę zostać na UoP.
  • Odpowiedz
Manager chce mi dać podwyżkę w formie przejścia na b2b. Koszty mu się nie zmienią, ale on argumentuje to tym, że będę miał więcej na rękę. Wiem, że mi się to nie opłaca


@mirko_anonim: Tobie się opłaca przejść z uop na b2b.

Teraz jedynym kto zarabia na Twojej pensji jest zus.
  • Odpowiedz
@kuncfot: nie gadaj głupot. Przechodzenie w tej samej firmie z UoP na B2b to proszenie do o kłopoty. Tracisz mały ZuS i jesteś w plecy 24k w dwa lata płacąc z buta duzy ZUS

B2b jest zajebiste ale jak się idzie do nowej pracy
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: co z tego ze traci 24k w dwa lata? Powiedzmy ze ma na UOP 20k na reke jak kazdy w miare ogarniety dev.

Koszt pracodawcy: 34 764, rocznie na reke 240k

Ryczałt 12% z dużym zusem: 34 764 netto, rocznie na reke 337k

Czyli wg ciebie nie oplaca sie zyskac 100k rocznie bo straci 12k na zusie?
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: co z tego ze traci 24k w dwa lata? Powiedzmy ze ma na UOP 20k na reke jak kazdy w miare ogarniety dev.


Koszt pracodawcy: 34 764, rocznie na reke 240k


Ryczałt 12% z dużym zusem: 34 764 netto, rocznie na reke 337k


Czyli wg ciebie nie oplaca sie zyskac 100k rocznie bo straci 12k na zusie?


@Oskariat: czy według ciebie nie opłaca się iść do innej firmy za
  • Odpowiedz
B2b jest zajebiste ale jak się idzie do nowej pracy


@nad__czlowiek: wg ciebie przechodzenie na B2B robi sie zajebiste dopiero jak zyskasz 112k, ale jak zyskasz tylko 100k to juz nie jest zajebiste. Nie dziwne ze masz tak nisko sufit.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Ty nie gadaj głupot.
Teraz płaci większy ZUS niż by płacił na b2b. Społeczna w #!$%@? pochłania kasy.
Za rok już liniowy by był.
I #!$%@? jakie proszenie się o kłopoty? Ktoś już je miał ? Bo chyba straszysz jakimś jednorożcem.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Potencjalne problemy:
1) jak coś poważnie rozwalisz, to możesz odpowiadać całym majątkiem zamiast do wysokości 3 pensji
2) jak chcesz iść na L4, to nie zarabiasz
3) work life balance może być zaburzony bardziej (nadgodziny nie są dodatkowo płatne, urlop sobie musisz wliczyć)
4) jak księgowa coś skopie, to musisz ogarnąć co, wyjaśnić, poprawić, wymienić księgową
5) jak świadczysz usługę z domu, to kontrola może Ci wejść do
  • Odpowiedz