Wpis z mikrobloga

#samorozwoj #psychologia #motywacja #wychodzimyzprzegrywu #depresja #psychoterapia #nauka #adhd #psychiatria #dopaminowydetox
Ostatnio złapałem się na tym, że prawie cały dzień scrolluje internet, yt, czytam newsy do giełdy i krypto, przechodzę z karty na kartę i tak mi cały dzień ucieka. A chciałem po sesji się pouczyć na następny semestr, pooglądać jakieś filmy i seriale, poczytać książek - ale jednak za mało dopaminy dostarczają w porównaniu do tego co jest w internecie. Jak się od tego uwolnić? Jak zredukować czas bezsensownej aktywności w sieci? Po takim tygodniu już widzę, że mam problem w skupieniu się podczas jazdy samochodem latam od jednej do drugiej rzeczy, nie potrafię na niczym skupić uwagi. Rozglądam się i szukam bodźca. Wcześniej tak nie było ale ostatnio się to baaardzo pogorszyło tak że nie mogę zasiąść do książki a już po weekendzie zaczyna się nowy semestr.
Help!
  • 4
  • Odpowiedz
@Wojtegs Zależy od czlowieka. Stopniowe ograniczanie albo od razu calkowite zaprzestanie.Na mnie najlepiej działa terapia szokowa czyli natychmiastowe odstawienie bodźca
  • Odpowiedz
Jak zredukować czas bezsensownej aktywności w sieci?


@Wojtegs: Możesz przyjąć podejście ludzi, którzy walczą z fajkami i alkoholem a tacy od dawna powtarzają sobie, że nałogu nie można porzucić tylko można coś wstawić w jego miejsce. Natura nie lubi pustki. Zajmij się czymś nowym.
  • Odpowiedz
@Wojtegs: czyli możliwe, że to nie ilość czasu w internecie jest problemem tylko skrócił ci się attention span. Musisz bezzwłocznie odinstalować TikToka, IG i Fb z telefonu, najwyżej zostaw Messenger. Youtube można ograniczyć do oglądania tylko filmów, które mają co najmniej pół godziny i dodatkowo dodaj rozszerzenie do przeglądarki, które usunie ci reelsy ze strony głównej.
  • Odpowiedz