Wpis z mikrobloga

PSVR2 otwiera się na PC: https://www.telepolis.pl/tech/sprzet/playstation-vr-2-na-komputerach-pc
Oj musi im tego zalegać na magazynach skoro taki beton jak sony otwiera się na PC. Exow na psvr2 zapowiedzianych żadnych, sprzedali ich jak na lekarstwo więc developerom nie opłaca się tworzyc na nie gier bo będą na minusie. Sony musiałoby sypnąc dolarami do każdej gry na psvr żeby to miało sens, a sony woli zarabiać niż inwestować. Przynajmniej jest to dobra wiadomość dla frajerów co kupili psvr2 i dali się zrobić w marketing i obietnice sony. Teraz konsolwolcy wystarczy ze kupicie gejmingowe PC i swiat pcvr stanie dla was otworem.

#vr #psvr #psvr2 #oculus #quest #ps5 #sonyplaystation #playstation
  • 22
@wujek_zla_rada: no to ps5 tez im zalega w magazynach ze wydaja gry na PC? od dawna prowadzą politykę na PC.
Co niby sony obiecywało? xD Bo w sumie PSVR2 nawet przed premierą nie miał mocnego marketingu a wszystkie zapowiadzane gry był hitami (climb of the mountain niby sie sprzedało ale srednie recenzje miało)

Sam Headset jest bardzo dobry za tą kasę i na PCVR będzie się sprzedawać jak świeże bułeczki bo
@wujek_zla_rada: Ma to sens w erze Questa 3? trudno stwierdzić OLED tez ma swoje bolączki pod kątem VR, śledzenie wzroku może sie komuś przydać, czy PSvr2 ma passthrough? Kontrolery z obręczami no i cena +1kPLN

Jedynie sensowne jesli masz tez PS5, no ale dobrze że otwierają sprzęt na PC
@lyman11: OLED to nie wszystko, i OLED i LCD maja swoje bolączki, kwestia preferencji a nie twardy wynik 1:0 dla któjeś z technologii, PSVR 2 jakie ma soczewki? pancake czy fresnele?

EDIT: dobra, znalazłem fresnele, czyli jednak Q3 > PSVR2
@lyman11: Trochę mijasz się z faktami.

I to chyba będą jedyne gogle z Eye Trackingiem na PCVR.
- Masz Meta Quest pro, Varjo Aero czy chociażby Pimax Crystal QLED. Na pewno jest jeszcze parę innych.

Można mówić, że quest 3 jeszcze jest ale teraz będzie dylemat kupić Questa 3 który w specyfikacji jest gorszy od PSVR2 czy kupić PSVR2 i mieć gogle na PS5 i PC?

- Quest 3 jest gorszy
@ReevoX: sure, przyznałem racje ze quest 3 w niektórych aspektach lepie wypada
Ale nie porównuj sprzetu za 2k do sprzętów 4x droższych które maja eye tracking bo to bez sensu.

Nie jest oczywisty. Ja na przykład wybrałbym znowu PSVR2 ze względu na Gran Turismo 7 na PS5
Masa ludzi kupuje tylko pod GT7
@lyman11: no to zupełnie obiektywnie żeby kupić PSVR to albo trzeba byc #!$%@?ętym na punkcie Gran Turismo czy innej gry na PS i wtedy masz jeden VR do dwóch systemów, albo miec jakies zastosowanie gdzieśledzenie gałek ocznych to must have jesli masz tylko PCta
@TomSz: nic mnie nie piecze. W cenie ps5 nie zlozysz kompa pod vr. Mam kompa za 20k, do tego projektor 4k za 10 i naglosnienienie z Dolby atmos za kolejne 10, do tego questa 3 ktory jest dużo lepszy od psvr I nie ma żadnych kabelkow. Ostatnia rzeczą o której marzę to konsola ps5 która ma w porywach 30fps w 4k, jestem typowym pc master race. A sony widać już położyło
@Leniek: równie dobrze można napisać że trzeba być #!$%@?ętym żeby kupić questa bo coś tam xD
Jeżeli chodzi excy to co takiego quest ma? Asgardth Wrath? Nudne jak...
Mnie osobiście excy z PSVR2 przekonują (jeszcze nowe metro nadchodzące)
@wujek_zla_rada: wcale nie piecze, temu na tagu psvr2 napisałeś posta obrażającego graczy psvr2...

btw jak się już licytujemy to samo moje nagłośnienie atmos kosztowało tyle co wszystko co wymieniłeś razem wzięte ;)
@lyman11: tak jak napisałem psvr ma sens jedynie pod exy, w każdym innym wypadku quest.

A jesli szukać na siłę to wystarczy zy flight simulator, assetto corsa, automobilista, dirt. I tak poza oglądaniem filmów beat saberem i symulatorami to nie mam zastosowania do vr