Wpis z mikrobloga

@roster1: bierzesz na rok, płacisz pierwsze 3 czynsze, kolejnych nie trzeba. tylko nie daj się wmaglować w najem okazjonalny albo siódemki, szukaj najemców prywatnych posiadających tylko 1 mieszkanie, oni tego nie ogarniają. pamiętaj być miłym i robić pozory. z fartem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cotozazycie: Sprawa w sądzie, o ile należności nie przekraczają 20k leci trybem uproszczonym, wygrana, tytuł wykonawczy i komornik. O ile nie planujesz pracować na czarno i jesteś posiadaczem czegokolwiek i nie żyjesz z takich wałków to nie polecam. Jednak z większością właścicieli można się normalnie dogadać. Jeśli najemca poinformowałby mnie odpowiednio wcześniej, że musi się wyprowadzić, osobiście nie wyobrażam sobie takiej sytuacji żebym się jakoś z nim nie dogadał o ile
@Dusk_Forest77:

Spoko. Bo wiesz różnie bywa, np czas kontraktu może być 9, 10mc co wówczas. Oczywiście miałem na myśli sytuację w której lokator nie zalega z płatnościami, opuszcza mieszkanie w stanie nienaruszonym i wysprzątane ale wcześniej niż wynika to z umowy.
@cotozazycie: byli już tacy i komornik elegancko ściągnął co miał ściągnąć, bo jasno mam w umowie, że kaucja nie może stanowić rozliczenia za wynajem.

Co najlepsze raz się chłop wyprowadził po 5 msc i odzyskałem od niego i tak za kolejne 7 w których obowiązywała umowa. Taki już los landlorda, że trzeba pilnować kasy
@majkel88:

Jeszcze nie wynajmowałem wiec tak pytam naiwnie. W praktyce to wygląda tak, że umawiacie się na spotkanie abyś mógł sprawdzić mieszkanie, lokator posprzątał, uważa że jest czysto ale ty znajdujesz coś do poprawy, lokator przyznaje rację i chce to poprawić. Ma szansę czy jak to rozwiązujecie?

I jeszcze jedno. Jak podchodzisz do sugestii lokatora aby w dniu podpisania umowy bardzo dokładnie sfotografować stan mieszkania(powiedzmy przez 20minut), wysyła ci te zdjęcia
@cotozazycie:

1. Mieszkanie ma być posprzątane przy oddaniu, jest napisane w umowie i jeszcze o tym przypominam. Potem już nie ma co poprawiać, bo wchodzi niedługo następny lokator. Chyba, że jest to jakaś drobnostka to mogę przymknąć oko, ale generalnie jak jest np. niedoczyszczony piekarnik albo kabina prysznicowa to za sprzątanie leci z kaucji, bo mi się nie chce potem czekać aż ktoś będzie przy mnie sprzątał. Ja tylko przychodzę na
@roster1: Na rok akademicki. Od 1 X do 30 VI. Standard przy studentach co potrzebują ten okres i po nim, max 2-3 dni, ale wtedy zawsze u kogoś innego da się przekimać, bo konieczności trzymania stancji.