Wpis z mikrobloga

JESTEŚ PI3DA A NIE KIEROWCA HALO INFRASTRUKTURA JEST CHUY0WA WEZ NO ZOBACZ

@murdoc: przecież to prawda, wyjedź ze swojej wioski do pierwszego lepszego miasta: zobaczysz jak idiotycznie projektowane są przejścia dla pieszych: odpowiadam: często tak, aby pieszego kierowca nie zobaczył:
- Krzaki, czy drzewa przed przejściem - to norma
- brak oświetlenia przejścia - norma
- przejścia na drodze dwupasowej bez wcześniejszego ostrzeżenia o przejściu - norma
- w ogóle:
@kvtasjusz-mgbewe w dodatku mam wrażenie, że to jest przepis o którym kupa ludzi nie wie, ale pedalarze nie mają wcale żadnego bezwzględnego pierwszeństwa jeśli jadąc drogą rowerową przecinają jezdnię która jest drogą główną. Powinni się wtedy normalnie zatrzymać i czekać. Auta muszą im ustępować głównie jeśli skręcając przecinają drogę rowerową i tu wchodzą w grę te często występujące wzdłuż drogi krzaki przez które nic nie widać xd
@reddin: raczej przepisy vs infrastruktura xD

Ile mamy w Polsce przejść sugerowanych? A ile przejść przez kilkupasmowe jezdnie bez świateł? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PRZED zmianą przepisów należało najpierw wdrożyć wszędzie wytyczne WR-D-41-3
@reddin Niestety przepisy są #!$%@?, ponieważ definicja ustąpienia pierwszeństwa jest taka sama jak dla pojazdów. A niestety występują dwie różnice:
1. Samochód sygnalizuje kierunek ruchu, pieszy nie
2. Piesi dochodząc do przejscia zwykle się zatrzymują niezależnie od tego czy ktoś jedzie, hamuje, po prostu dla bezpieczeństwa zerkają na jezdnię. Do tego w przypadku samochodów łatwiej ocenić czy ktoś kogoś spowolnił czy nie. Pieszy przy przejściu i tak spowalnia. I wyjeżdżając z drogi
@reddin: podstawowa rzecz, jeśli chodzi o kierowców debili to ta, że nie rozumieją podstawowych słów w języku polskim.
Pieszy WCHODZĄCY na przejście.
Wchodzący, czyli w ruchu w stronę przejścia dla pieszych. Pieszy, który stoi nie wykonuje żadnego ruchu, więc nie jest wchodzącym. A debile hamują, jakby przed nimi jeleń wyskoczył, kiedy tylko widzą jakiegoś gamonia, który STOI przy przejściu.
I tak samo interpretują to policjanci xD Ostatnio mnie zatrzymali do kontroli
@orogonoria2: jak sobie wyobrażasz ustępowanie pierwszeństwa za wszelką cenę bez zatrzymania się? Jak wyjeżdżasz z drogi podporządkowanej to też zatrzymujesz się tylko kiedy widzisz jakiś pojazd? xDDD
@orogonoria2: jak wyjeżdżasz z podporządkowanej to też się zatrzymujesz tylko kiedy kogoś widzisz?
Bo nie wiem czy wiesz, ale przejścia dla pieszych nie są otoczone polem, że widać z pół kilometra czy ktoś się zbliża, czy nie. Bo rozumiem, że popierasz fakt, że pieszy ma zawsze pierwszeństwo, skoro wtrąciłes sie do rozmowy mojej z kimś innym?
@paul772:

jak sobie wyobrażasz ustępowanie pierwszeństwa za wszelką cenę bez zatrzymania się?

Zwalniam albo zatrzymuję się, kiedy widzę ludzi przy przejściu dla pieszych.

Jak wyjeżdżasz z drogi podporządkowanej to też zatrzymujesz się tylko kiedy widzisz jakiś pojazd? xDDD

Tak jeżeli jest blisko.

Bo nie wiem czy wiesz, ale przejścia dla pieszych nie są otoczone polem, że widać z pół kilometra czy ktoś się zbliża, czy nie.

Jeżeli widzę przejście to automatycznie