Wpis z mikrobloga

@orogonoria2: jeżdze na taxi i mam wyczucie na drodze większe niż 90% uczestników ruchu. Wiesz, że jadąc główną, ktoś może ci wyjść zza rogu budynku prosto na pasy? I co, zwalniasz do 10 km/h przed każdym skrzyżowaniem na głównej drodze? :D Zobacz sobie chociażby to skrzyżowanie poniżej. Mam wrażenie, że jesteś odklejony i jeździsz po mieście góra 10km dziennie po stałych trasach :D
paul772 - @orogonoria2: jeżdze na taxi i mam wyczucie na drodze większe niż 90% uczes...

źródło: zrzut

Pobierz
Fascynują mnie ludzie, którzy nie ogarniają spraw bezpieczeństwa w ruchu miejskim. Tacy co na przykład wyprzedzają na pasach albo jeżdżą dużo szybciej niż 50kmh.


@orogonoria2: ja znam już położenie wszystkich pasów w głównych miastach w których jeżdżę
wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd mówi sprawdzam


@Bosayerba: Ignorancja kierowców mówi, mandat.


@reddin:
@reddin: widać, że nawet nie wiesz, że pieszy nie może wejść pod nadjeżdzający samochód, może wejść tylko wtedy kiedy samochód ustępuje pierwszeństwa. Nie może wejść wtedy gdy auto jedzie i mu nie ustępuje. I nie jest to sprzeczne z obowiązkiem ustąpienia pierwszeństwa przez kierowce.
@paul772:

jeżdze na taxi

Widać, słychać, czuć.

mam wyczucie na drodze większe niż 90% uczestników ruchu.

Gratulacje.

Wiesz, że jadąc główną, ktoś może ci wyjść zza rogu budynku prosto na pasy?

Tak.

I co, zwalniasz do 10 km/h przed każdym skrzyżowaniem na głównej drodze?

Do 40.

Zobacz sobie chociażby to skrzyżowanie poniżej.

Jest sygnalizacja świetlna, która reguluje tą sytuację. Zakładając, że jest niesprawna, czarny samochód ma obowiązek zatrzymać się przed przejściem,
@paul772: jakoś w wielu krajach tak jest i nie ma znaku stop. Mieszkam w Holandii i jeśli jest wypadek z rowerzystą lub pieszym i kierowca miał racjonalną możliwość uniknięcia wypadku to jest on winą kierowcy. Piesi i rowerzyści nie muszą robić prawa jazdy, więc można założyć, że znają przepisy gorzej niż kierowcy aut.
w prawie jest tak napisane że pieszy nie może wejść bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd


@paul772: W prawie jest napisane, że jak pieszy wchodzi na przejście, to kierowca ma go przepuścić. Proste jak drut. Filozofują słabi kierowcy, którzy sobie nie radzą na drodze.